Namioty budowlane i spawalnicze

Winda schodowa a tradycyjna winda dla niepełnosprawnych – różnice
14 stycznia 2019
Przewody
Listwy na kable – jakie wybrać?
1 lutego 2019
Show all

Namioty budowlane i spawalnicze

rusztowanie

Praca na budowie to często złe warunki pogodowe, brak miejsca na jakiekolwiek narady, sprawdzanie projektu itp. Aby zapewnić miejsce chroniące zarówno przed deszczem, jak i upalnym słońcem kierownicy budowy wykorzystują często namioty budowlane. Czym są, gdzie je kupić? Przeczytajcie!

Gdzie wykorzystuje się namioty budowlane i spawalnicze

Namioty budowlane wykorzystywane są na budowie. Używa się ich także podczas metamorfoz domów i mieszkań, remontów, ale też podczas prac renowatorskich, takich jak malowanie mebli itp. Namioty budowlane są bardzo chętnie wykorzystywane w naszych warunkach klimatycznych, gdzie nawet latem nie mamy gwarancji, że nie dojdzie do gwałtownych zmian pogody, ulewnych deszczów i wiatru.

Funkcje namiotów budowlanych

Namioty budowlane mogą być wykorzystywane na szereg różnych sposobów, pełniąc różne funkcje.

  • Wykorzystuje się je do spawania, gdyż nie powinno być ono przeprowadzone gdy pada deszcz. Namiot spawalniczy ustawiany jest nad maszyną. Z zależności od tego czy konstrukcja stalowa mieści się w namiocie czy nie można zamontować 1 do 3 ścianek.

  • Namioty wykorzystywane są jakie miejsce na przerwę dla budowlańców. N namiotach ustawia się stoliki i ławki, termosy z ciepłą wodą i kawą. Wtedy robotnicy mogą tam iść, ogrzać się, usiąść i zjeść.

  • Namioty dla architektów i kierowników budowy stają się miejscem narady, konsultacji. Zazwyczaj w namiocie stoi tylko wielki stół, na którym ułożone są plany architektoniczne.

  • Namioty do skręcania mebli. Często w trakcie przeprowadzania metamorfoz domów i mieszkań wykorzystuje się namioty, jako miejsce, w którym skręca się meble, w czasie, gdy w środku prowadzone są ostatnie prace, poprawki w malowaniu czy sprzątanie.

  • Namioty chroniące drewno przed zamoknięciem. Często zdarza się tak, że podczas remontu nie można wszystkich prac przeprowadzać w środku. Gdy prowadzona jest renowacja mebli albo malowanie desek itp., odbywa się to w namiotach. Nie zabiera się miejsca w środku, ale też malowane elementy są chronione w namiocie.

Interesują was namioty budowlane, spawalnicze zajrzyjcie do Vitabri

Komentarze są wyłączone.