Listwy na kable – jakie wybrać?

rusztowanie
Namioty budowlane i spawalnicze
21 stycznia 2019
zielony kombajn zbożowy na polu
Kombajny John Deere z serii S – czy warto je kupić?
5 lutego 2019
Show all

Listwy na kable – jakie wybrać?

Przewody

Listwy na kable to specjalne maskownice, które mają za zadanie ukryć przewody i tym samym zabezpieczyć je przed zagrażającymi im czynnikami, a równocześnie także poprawić wygląd pomieszczenia.

Czy warto ukrywać kable?

Nieestetyczne, skręcone kable skutecznie niszczą wystrój wszystkich pomieszczeń, szczególnie tych eleganckich i minimalistycznych. Ponadto niemal od razu pokrywają się kurzem, a z powodu zawijania się i skręcania szybko także nadają się do wymiany. Najlepiej więc ukryć je w ścianie, obudowie czy specjalnych listwach, które zabezpieczają je przed wszystkimi niekorzystnymi czynnikami, jakie mogą na nie wpłynąć.

Jak ukryć kable?

Przewody można ukryć na kilka sposobów. Najbardziej inwazyjnym z nich jest umieszczenie ich w ścianach. Najlepiej zdecydować się na to jeszcze na etapie planowania remontu, gdyż wymaga to dużej pracy i może wiązać się z wieloma dodatkowymi kosztami oraz sporą ilością kurzu. Jeśli jednak chcemy coś zrobić z przewodami, ale nie mamy w planach generalnego remontu, lepiej zdecydować się na inne rozwiązanie. Przykładowo – kable można ukryć w listwach przypodłogowych, albo specjalnych korytach kablowych czy maskownicach na ścianach czy przy suficie (takie rozwiązania znacznie częściej można znaleźć w  przedsiębiorstwach niż domach mieszkalnych i mieszkaniach). Można zdecydować się także na specjalnie zaprojektowane meble, które posiadają dodatkowe wnęki na przewody bądź obudowy.

Zalety koryt kablowych

Maskownice i koryta kablowe można skutecznie przymocować do ściany czy sufitu, a w razie potrzeby łatwo i szybko także je rozmontować i zdjąć. Dzięki takiemu rozwiązaniu wymiana przewodów elektrycznych, które przecież jak wszystko inne po prostu kiedyś się zużyją i należy je zastąpić innymi, jest prosta, szybka i przede wszystkim – bezinwazyjna. Ponadto maskownice i koryta kablowe skutecznie zabezpieczają przewody przed wszelkimi zanieczyszczeniami, skręceniem, a nawet ogniem. Więcej o korytach i innych elementach instalacji elektrycznej możesz dowiedzieć się na https://www.ex-con.pl/korytka-kablowe/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *