Mieszarka krążnikowa w pigułce

Panele fotowoltaiczne
Czy uszkodzony moduł fotowoltaiczny trzeba wyrzucić?
15 czerwca 2021
Hale stalowe – co warto wiedzieć na ich temat?
18 czerwca 2021
Show all

Mieszarka krążnikowa w pigułce

Mieszarka krążnikowa to urządzenie wykorzystywane przy sporządzaniu mas formierskich oraz do rozdrabniania lub mielenia kruchych bądź sypkich materiałów. Konstrukcja mieszarki krążnikowej opiera się na misie i mieszadłach, które bez trudności radzą sobie z mieszaniem pierwotnym lub wtórnym wybranych piasków odlewniczych. To urządzenie pozwala na stworzenie dokładnie przygotowanej masy formierskiej, która może zostać natychmiast wykorzystana.

Mieszarka krążnikowa – konstrukcja

Mieszarka krążnikowa zbudowana jest z czaszy (misy), w której umieszczane są materiały przeznaczone do wymieszania. Nierzadko zdarza się, że misa ta jest dodatkowo podgrzewana (z regulacją temperatury) co zapewnia najlepszy efekt i najwyższą skuteczność mieszania. Dodatkowo mieszarka krążnikowa wyposażona jest w głowicę, na której umieszczone są mieszadła z krążnikami oraz lemiesze zagarniające mieszane piaski formierskie z brzegów misy uefektywniając w ten sposób działanie urządzenia i dając gwarancję na to, że wszystkie materiały zostaną dokładnie wymieszane. Niektóre z mieszarek krążnikowych mają konstrukcję umożliwiającą zmianę nachylenia misy.

Mieszarka krążnikowa – konserwacja urządzenia

Mieszarki to urządzenia poddawane bardzo intensywnej eksploatacji, w niektórych zakładach przetwórczych lub przemysłowych działają całymi dniami, dlatego należy dbać o ich stan techniczny. Od niego może zależeć zarówno zdrowie osób pracujących przy tych urządzeniach jak i procesy produkcyjne zakładu (w sytuacji gdy maszyna ulegnie nagłej awarii w wyniku zaniedbań). W ramach konserwacji tych urządzeń można dbać o ich czystość, regularnie, we własnym zakresie, sprawdzać stan podzespołów, z których składa się mieszarka a także wykonywać przeglądy techniczne, które mogą wykazać, niezauważalne gołym okiem, problemy utrudniające pracę mieszarki. Dodatkowo efektywną i wydajną pracę urządzenia zapewni wymiana uszkodzonych elementów na identyczne zamienniki – każde z tych urządzeń zbudowane jest z konkretnych podzespołów, których mieszanie może nieść ryzyko uszkodzenia maszyny.

Części do mieszarek krążnikowych

Metaltech Serwis to sprawdzony dostawca części do mieszarek krążnikowych a także innych urządzeń narażonych na intensywną eksploatację (oczyszczarek, śrutownic, przenośników). Specjaliści Metaltech Serwisu to osoby kontynuujące dzieło zakładu Technical Nowa Sól, który swego czasu był największym producentem maszyn przemysłowych w Polsce. Zadbaj o swoją linię odlewniczą, mieszarki oraz oczyszczarki wraz z Metaltech Serwis.

Komentarze są wyłączone.