Hale stalowe – co warto wiedzieć na ich temat?

Mieszarka krążnikowa w pigułce
17 czerwca 2021
zawór
Zalety i wady zaworów kulowych
1 lipca 2021
Show all

Hale stalowe – co warto wiedzieć na ich temat?

Hale stalowe to uniwersalne konstrukcje charakteryzujące się niebywałą wytrzymałością, niezbyt wysokimi kosztami wybudowania oraz utrzymania a także szybkością montażu. Hale stalowe najczęściej spotykane są pod postacią hali produkcyjnych lub usługowych, garaży a także magazynów. Co sprawia, że hale stalowe mają tak szeroki wachlarz zastosowań? Odpowiedź na to i wiele innych pytań znajdziesz w tym artykule.

Zastosowanie hal stalowych

Hale stalowe dzięki wytrzymałości oraz byciu ekonomicznym rozwiązaniem zdobywają coraz większą popularność. Szczególnie chętnie wykorzystywane są przez przedsiębiorców tworzących z nich magazyny, centra logistyczne a nawet przestrzenie sprzedażowe. Znajdują zastosowanie również w transporcie – w branży tej występują w roli garaży, miejsc rozładunku i załadunku a także centrów spedycyjnych. Hale stalowe, dzięki konstrukcji złożonej z prefabrykatów, mogą zostać dopasowane do potrzeb niemal każdej branży a przy tym zostać wykonane w dowolnym rozmiarze. Najczęściej spotykanymi konstrukcjami stalowymi są prawdopodobnie blaszaki pełniące funkcję magazynów lub schowków osób prywatnych.

Co sprawia, że hale stalowe są tak znanym i sprawdzonym rozwiązaniem?

Stal i jej stopy to materiały bardzo plastyczne a przy tym trwałe – można z nich wykonać właściwie dowolny kształt i być pewnym o ich wytrzymałość oraz siłę nośną. Przy trwałości tego materiału nie należy on do najcięższych w związku z czym transport prefabrykatów stalowych jest stosunkowo prosty. Fragmentaryczna budowa hal stalowych umożliwia nie tylko łatwy transport ale również szybki montaż oraz demontaż konstrukcji. Dodatkowo prace budowlane nie są ograniczane w żaden sposób przez warunki pogodowe. Można je stawiać niezależnie od pory roku bez obaw o wpływ warunków atmosferycznych na montaż hal stalowych.

Hale stalowe z prefabrykatów – zalety rozwiązania

Prefabrykowane hale stalowe mogą zostać wykonane w dokładnej zgodzie z projektem uwzględniając kształt prefabrykatów a także ewentualne preferencje kolorystyczne oraz wzornictwo. Tworzenie hali stalowej z prefabrykatów zapewnia duży komfort zarówno w trakcie jej budowy jak i rozbudowy – dzięki obróbce maszynowej i automatyzacji procesu wytwórczego dla producentów wyzwaniem nie jest stworzenie dodatkowych elementów o parametrach adekwatnych do tych, które charakteryzują określoną, istniejącą już konstrukcję. Prefabrykowane hale stalowe można swobodnie modyfikować i konsekwentnie zwiększać ich powierzchnię – należy jednak pamiętać o konieczności posiadania dobrego projektu, który uwzględni ewentualne zmiany i ich wpływ na postawioną już konstrukcję.

Poszukujesz specjalistów, którzy podejmą się stworzenia zaprojektowanej już hali stalowej? Poznaj ofertę wytwórni konstrukcji stalowych Zekon pod adresem: https://www.zekon.pl/pl/oferta/hale-stalowe/.

Komentarze są wyłączone.