Jakie rodzaje lemieszy wyróżniamy?

obuwie bhp
Kiedy warto zainwestować w obuwie bezpieczne?
14 stycznia 2021
Deszczownica prysznicowa – relaks w Twojej łazience
20 stycznia 2021
Show all

Jakie rodzaje lemieszy wyróżniamy?

rodzaje lemieszy

Lemiesz to jedna z ważniejszych części maszyn. Są one narażone na bardzo duży nacisk i ciężar podczas wykonywania prac budowlanych. Te, przeznaczone do ładowarek, koparek, równiarek, a także spycharek, muszą być niezwykle dobrze wykonane oraz trwałe. Ich wybór, może znacznie wpłynąć na efekt i komfort pracy. Jakie rodzaje lemieszy więc wyróżniamy?

Rodzaje lemieszy — jednostronne

Rodzaje lemieszy są niezwykle ważne podczas ich wyboru do konkretnych maszyn, jak i prac. Lemiesze jednostronne są jednymi z tych najczęściej wybieranych. To elementy, które wykorzystuje się do przedniej części maszyn budowlanych. Lemiesze jednostronnie fazowane powinny być wykonane z jak najtrwalszego materiału. Właśnie dlatego, te rodzaje lemieszy wykonywane są w całości ze stali, która jest niemal nie do zdarcia — jej twardość powinna wynosić 500HB. Ten rodzaj lemieszy bardzo dobrze sprawdza się podczas prac budowlanych, ale również w kopalniach i kamieniołomach.

rodzaje lemieszy

Lemiesze dwustronne przykręcane

Rodzaje lemieszy, to również te dwustronne przykręcane. Lemiesz dwustronnie fazowany doskonale sprawdzi się do łyżek skarpowych i kopiących. Jego zastosowanie można zauważyć w koparkach kołowych, ładowarkach, a także w minikoparkach i koparko-ładowarkach. Ogromną zaletą tych lemieszy, jest to, że ich wymiana jest niezwykle prosta. Są one przykręcane do bazowego lemiesza. To, że można je łatwo montować, przekłada się także na ich żywotność. Dostępne są również różne grubości lemieszy dwustronnych — przeważnie jest to standardowy oraz HD.

Lemiesze wspawywane

Można spotkać się również z lemieszami wspawanymi. Są one najczęściej również jednokrawędziowy lemieszami. Ich zastosowanie to budowlanka — montaż w wielu maszynach budowlanych. Są to między innymi koparki, spycharki, a także same łyżki ładowarek.

Rodzaje lemieszy to dość obszerny temat. Aby wybrać jak najlepsze i najbezpieczniejsze, dobrą praktyką będzie skonsultowanie się ze specjalistą. Wtedy możemy mieć pewność, że cały sprzęt będzie działać bez najmniejszych przeszkód.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Rodzaje lemieszy i ich zastosowanie znajdziesz na stronie https://entrack.pl/lemiesze/.

Komentarze są wyłączone.