Kiedy warto zainwestować w obuwie bezpieczne?

Zalety i wady zakupu używanych przyczep samochodowych
14 stycznia 2021
rodzaje lemieszy
Jakie rodzaje lemieszy wyróżniamy?
15 stycznia 2021
Show all

Kiedy warto zainwestować w obuwie bezpieczne?

obuwie bhp

W wielu branżach obuwie robocze jest podstawowym ekwipunkiem pracowniczym. Posiadanie obuwia roboczego nie jest niczyim wymysłem. Obowiązek doposażenia pracownika w specjalistyczne obuwie ochronne leży po stronie pracodawcy. Wedle przepisów to właśnie pracodawca musi zadbać o środki ochrony indywidualnej w tym o zakup obuwia bezpiecznego i odzieży ochronnej. W branży przemysłowej, budowlanej chemicznej noszenie obuwia ochronnego jest niemal obowiązkiem. Jak można się spodziewać pracownicy  pracujący w tych branżach są stale narażeni na wszelkiego rodzaju wypadki. W każdej chwili może im coś upaść na stopę, istnieje też ryzyko poślizgnięcia, to tylko niektóre z przykładów. Istnieje też ryzyko przebicia podeszwy buta i narażanie stopy na wszelkiego rodzaju urazy. Dlatego tak ważna jest inwestycja w obuwie bezpieczne.

Sposób na komfort i bezpieczeństwo

Przy wyborze obuwia bezpiecznego nie powinniśmy się kierować aspektami mody. Większość butów roboczych tworzona jest nie w parze z modowymi trendami ale przede wszystkim z uwzględnieniem aspektów bezpieczeństwa. Jeśli chcemy zainwestować w komfortowe, wygodne obuwie z dobrą podeszwą, antypoślizgowe powinniśmy przemyśleć zakup obuwia ochronnego. Z tego rodzaju obuwia z pewnością będziemy zadowoleni, ponieważ buty robocze tworzone są z myślą o wygodzie i komforcie użytkowania. Nawet kilkugodzinna praca w obuwiu roboczym nie będzie powodować jakiegokolwiek dyskomfortu.

Stanowiska na których wymagane jest obuwie ochronne

Nie tylko w gestii pracodawcy jest zapewnienie bezpiecznych warunków pracy. Pracownicy sami od siebie powinni zatroszczyć się o swoje zdrowie i zapewnić sobie dostęp do środków ochrony indywidualnej. Jest tak naprawdę gro branż w których pracownicy niemal zmuszeni są nosić specjalistyczne obuwie. Budowlaniec, pracownik magazynowy, pracownik produkcyjny, chemik, elektryk wszyscy powinni mieć na sobie nie tylko odzież ochronną ale nosić obuwie bezpieczne. Dostęp do tego odzieży i obuwia ochronnego nie jest utrudniony podstawowy ekwipunek pracowniczy można kupić w niejednym sklepie bądź u producenta. Certyfikowane obuwie bezpieczne można kupić u polskiego producenta: https://www.ppo.pl/obuwie-bezpieczne-do-prac-rolniczych

 

 

 

 

Komentarze są wyłączone.