Dźwigi – niezastąpione maszyny budowlane

Przewody urządzeń
Zastosowanie korytek kablowych
28 lutego 2019
Zawory elektromagnetyczne
Jak działa elektrozawór?
5 marca 2019
Show all

Dźwigi – niezastąpione maszyny budowlane

dźwig

Dźwigi, podnośniki, żurawie to grupa maszyn, która kojarzy się głównie z wszelkiego rodzaju pracami wysokościowymi. Dzięki nim możliwe jest wykonanie takich prac do których dostęp jest ograniczony i utrudniony głównie ze względu na wysokość. Sprawdź do jakich “zadań specjalnych”przydatne są dźwigi.

Przeprowadzenie sprawnego transportu

Żurawie to jedne z maszyn dźwigowych, które mają szerokie zastosowanie. Z powodzeniem są wykorzystywane podczas prac przeładunkowych. Żurawie to dźwigi, które montowane są bezpośrednio na samochodzie ciężarowym. Żuraw przeładunkowy może nie tylko przewozić towary, ale również wykonywać ich załadunek, bez konieczności korzystania z pomocy osób trzecich.

Prace budowlane w dużych miastach

Dźwigi wykorzystywane są niemal we wszystkich rodzajach inwestycji głównie budowlanych. W każdym mieście możemy obserwować prace budowlane, powstają nowe osiedla mieszkaniowe, budynki użyteczności publicznej, galerie handlowe. Dźwigi biorą czynny udział w takich przedsięwzięciach. Żory i województwo śląskie zdecydowanie przoduje jeśli chodzi o inwestycje budowlane. Żory i ogółem Śląsk to najsilniej uprzemysłowiony region w Polsce jest jednocześnie obszarem, silnie promującym inwestycje w budownictwie.

Prace montażowe

Podnośniki i dźwigi są niezwykle pomocne we wszelkiego rodzaju pracach montażowych. Korzystają z nich agencje reklamowe, które montują na co dzień banery reklamowe na dość dużych wysokościach. Jednak to nie jedyne prac montażowe, które są wykonywane na wysokości. Zdarza się i tak że dźwigi wykorzystują także firmy zajmujące się montażem oświetlenia, czy firmy budowlane wykonujące prace montażowe w budownictwie kolejowym i drogowym czy wykonujące montaż konstrukcji stalowych.

Ważne: Każda maszyna dźwigniowa, żuraw czy podnośnik musi mieć aktualne badania UDT aby być dopuszczone do użytku. Są to specjalistyczne maszyny których zastosowanie musi wiązać się z bezpieczeństwem wykonywania prac.

ROJ Rudolf- to jedna z firm na śląsku w której możliwy jest  wynajem dźwigów -pełna oferta dostępna na stronie www.dzwigi-laziska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *