Zastosowanie korytek kablowych

Kontrola drzwi przeciwpożarowych – kiedy i jak?
13 lutego 2019
dźwig
Dźwigi – niezastąpione maszyny budowlane
1 marca 2019
Show all

Zastosowanie korytek kablowych

Przewody urządzeń

Każda instalacja elektryczna ma za zadanie przeprowadzać prąd elektryczny z jednego miejsca do innego. Projektowanie wszelkich instalacji powinno zaczynać się od szczegółowego zaplanowania tego, skąd zasilanie będzie pobierane bądź odpowiednich sygnałów do docelowego miejsca.

Koryta kablowe

Korytka kablowe są dziś bardzo popularne. Można w nich poprowadzić druty i różne przewody instalacji elektrycznej i nie tylko. Do niedawna stosowano inne rozwiązanie – decydowano się na umieszczanie kabli wewnątrz specjalnych rur osłonowych i nawet dziś można się spotkać z takim rozwiązaniem, choć powoli staje się to coraz mniej popularne. Natomiast coraz większym zainteresowaniem cieszą się koryta kablowe. Za granicą – w takich krajach jak Kanada czy Wielka Brytania – w zakładach przemysłowych dominują koryta. W Polsce zaś korytka cieszą się już powszechnym uznaniem i stosuje się je w większości nowych zakładów. Najlepsze elementy i koryta do instalacji elektrycznych zakupisz u sprawdzonych producentów i dystrybutorów.

Zalety

Koryta kablowe na tle tradycyjnych osłonowych rur posiadają ogromne zalety, i właśnie dzięki temu je zastąpiły. Koryta są bardzo proste i szybkie w montaż i demontażu, pozwalają na bardzo dużą elastyczność podczas tworzenia instalacji elektrycznych oraz pozwalają zaoszczędzić znaczne kwoty pieniężne, gdyż są znacznie tańsze w porównaniu z innymi metodami prowadzenia przewodów. Można wykonywać nimi proste konstrukcje, ale nie tylko. Takie elementy doskonale sprawdzą się również w przypadku tworzenia bardziej skomplikowanych sieci i układów instalacyjnych.

Budowa

Koryta składają się zazwyczaj z różnego typu tworzyw sztucznych. Znacznie rzadziej można natknąć się na korytka z pełnej blachy bądź perforowanej.Warto także wspomnieć, że jedną z ich najważniejszych cech jest wysoka kompatybilność. Nie są drogie, a najbardziej opłacalne będą wtedy, kiedy zdecydujemy się je zastosować w dużych instalacjach elektrycznych, w których trzeba poprowadzić wiele metrów różnych kabli i przewodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *