Wyposażenie nowoczesnych sklepów

Odkurzacze przemysłowe jednofazowe
Odkurzacze mobilne
4 listopada 2019
wentylacja mechaniczna
Wymogi prawne co do stosowania wentylacji mechanicznej
18 listopada 2019
Show all

Wyposażenie nowoczesnych sklepów

sklep spożywczy

O atrakcyjności sklepów decydują przede wszystkim dostępny asortyment jak i ceny. Atrakcyjność towarów, dobra jakość i przystępne ceny mają największy wpływ na zadowolenie klientów i w konsekwencji osiągane efekty finansowe placówki handlowej. Są jeszcze inne bardzo ważne czynniki jak funkcjonalny układ sklepu, estetyczne ekspozycja towarów, miła obsługa, kompleksowość asortymentu itd. 

Podstawowe wyposażenie sklepu samoobsługowego

Sklepy mogą oferować różny asortyment z wielu branż. Dlatego nie ma stałego wyposażenie dla sklepu, które będzie odpowiednie dla każdej sieci czy każdego sprzedawcy. Inne potrzeby mają sklepy odzieżowe, inne spożywcze, metalowe itd. Duże znaczenie będzie miał także rodzaj sklepu:samoobsługowy czy tradycyjny.

zakupy w sklepie

Przyglądając się jednak  najczęściej uczęszczanym placówkom, czyli sklepom spożywczym i wielobranżowym,samoobsługowym możemy wskazać na niezbędne elementy wyposażenia placówki handlowej, bez którego funkcjonalność sklepu nie będzie stała na zbyt wysokim poziomie.

Wyposażenie sklepu powinno spełniać pewne standardy związane z jakością oraz estetyka wykonania. Coraz częściej zawraca się uwagę na estetykę wnętrza, logiczny rozkład towarów, przestrzenne alejki itd. niż tylko na sam asortyment. Wygoda zakupów także musi zostać zapewniona.

Podstawowymi elementami samoobsługowego sklepu spożywczego i wielobranżowego są:

  • regały i gondole na towar,
  • witryny chłodnicze i mroźnicze,
  • lady sprzedażowe,
  • boksy kasowe,
  • dedykowane regały na owoce i warzywa, prasę, pieczywo, alkohol,
  • systemy prowadzenia klienta: wejście, wyjście,
  • koszyki i wózki,
  • oświetlenie.

Jest to podstawowy zestaw do wielko i średnio powierzchniowego sklepu. Oczywiście indywidualne warunki mogą wymusić pewnego rodzaju zmiany w wyposażeniu. Jednak najczęściej spotkamy się właśnie z takim zestawem wyposażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *