Wentylacja w zakładzie pracy

części do oczyszczarek
Wymiana części do oczyszczarek czy nowy sprzęt?
1 września 2017
konstrukcja stalowa
Zastosowanie hal stalowych
27 września 2017
Show all

Wentylacja w zakładzie pracy

wentylacja

Pracodawca jest zobowiązany do tego, aby zapewnić swoim pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Jednym z nich jest odpowiednie wentylowanie pomieszczeń w których przebywają pracownicy.

Dobrą i zarazem tą odpowiednią wymianę powietrza można uzyskać tylko stosując właściwie dobraną wentylację. Czyli taką, która skutecznie usunie z pomieszczeń zanieczyszczone powietrze a w jego miejsce dostarczy świeże.

Wentylowanie pomieszczeń pracy jest konieczne, gdyż powietrze w każdych z nich stale ulega jakiemuś zanieczyszczeniu.

wentylacja w pracy

Sposoby wentylowania pomieszczeń

Wentylacja pomieszczeń może przebiegać w sposób naturalny. Za sprawą różnicy temperatury, gęstości powietrza wewnątrz oraz na zewnątrz budynku, jak również działaniu wiatru powietrze dostaje się do budynku przez nieszczelności w oknach i drzwiach, a wydostaje się przez kratki oraz kanały wentylacyjne. Jest to najprostszy i zarazem najczystszy sposób wentylowania pomieszczeń w których przebywają pracujący.

Innym sposobem zapewnienia wymiany powietrza może być wentylacja mechaniczna. Rozwiązanie polega głównie na wymuszeniu przepływu powietrza przy zastosowaniu np. wentylatora. Najbardziej popularnymi są wentylatory przemysłowe. Jeśli chodzi o rodzaj, największym uznaniem cieszą się wentylatory EBM PAPST. Jedną z firm, która w Polsce zajmuje się dystrybucją wentylatorów marki Papst jest Luftberg na stronie www.wentylatory-online.pl można znaleźć cała dostępną ofertę wentylatorów ebm-papst. Chcąc zadbać o wentylacje pomieszczeń dzięki zastosowaniu wentylatorów przemysłowych warto postawić na sprawdzone rozwiązania i renomowane produkty.

Zalety wentylacji mechanicznej

  • precyzyjna kontrola uwzględniająca zapotrzebowanie na świeże powietrze
  • lepsza jakość dostarczanego powietrza poprzez zastosowanie filtrów
  • wentylacja dostosowana do danego typu obiektu i do potrzeb użytkowników i wielkości pomieszczenia użytkowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *