Rodzaje śrub trapezowych

prywatne boisko sportowe
Budowa boiska sportowego – o czym pamiętać?
12 lipca 2019
maszyny budowlane
Używane maszyny budowlane to idealna alternatywa dla młodych przedsiębiorstw!
19 sierpnia 2019
Show all

Rodzaje śrub trapezowych

śruby trapezowe

Polmech rozszerza swój asortyment, aby oferować swoim klientom doskonałej jakości śruby i pręty trapezowe. Śruby są tworzone z najlepszego gatunku materiałów i zawsze są one zgodne ze wszystkimi normami. Śruby są wykonywane ze stali, która posiada dużą niezniszczalność. Występuje kilka rodzajów śrub trapezowych, których podział jest związany z ich właściwościami oraz cechami.

Śruby trapezowe C15 i C45

To śruby wykonane z materiałów o wysokiej jakości takich jak stal C15 i C45, gdzie została zastosowana technologia walcowania. Stal C15 jest doskonałym rozwiązaniem, gdyż jest ona chropowata, a materiał jest mniejszy niż 1 µm Ra. Dzięki tym cechom śruby charakteryzują się wysoką jakością i są bardzo wytrzymałe, gdyż posiadają niski współczynnik tarcia w porównaniu do śrub obrabianych. Śruby tego typu stosowane są w mechanizmach, które przenoszą wysokie obciążenia w obu kierunkach oraz w maszynach o niskich prędkościach obrotowych.

śruba trapezowa

Śruby trapezowe nierdzewne

Śruby trapezowe należą do jednych z podstawowych elementów jakie są stosowane podczas budowy napędów w różnego rodzaju maszynach. Szczególnie stosowane są w miejscach, gdzie wymagane jest przenoszenie wysokich obciążeń w obu kierunkach lub tam, gdzie występują niskie prędkości obrotowe. Ze względu na swoje właściwości śruby trapezowe nierdzewne są elementami, które bardzo precyzyjnie prowadzą elementy ruchome w urządzeniach różnego rodzaju. Śruby nierdzewne są bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Posiadają one dużą wytrzymałość oraz przez długi czas mogą być eksploatowane. Śruby trapezowe posiadają kilku rodzajów długości gwintu, aby posiadały one szeroki zakres zastosowania.

Rodzaje śrub trapezowych nierdzewnych

Dostępne na rynku śruby trapezowe nierdzewne występują w dwóch rodzajach: śruby nierdzewne prawe oraz śruby nierdzewne lewe. Podczas produkcji użyte są materiały o wysokiej jakości – śruby są wykonane ze stali nierdzewnej zwanej A2 oraz kwasoodpornej zwanej A4. Ponadto śruby tworzone są poprzez proces zwany walcowaniem. Polega on na kształtowaniu materiału między obracającymi się specjalnymi walcami, tarczami lub przemieszczającymi się względem siebie narzędziami płaskimi.
Więcej o śrubach trapezowych znajdziesz na https://elementymaszyn.com.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *