Przydatne kursy zawodowe

konstrukcja stalowa
Zastosowanie hal stalowych
27 września 2017
Deweloperzy na rynku polskim
Mieszkanie od dewelopera – dlaczego warto je kupić?
31 października 2017
Show all

Przydatne kursy zawodowe

f-gazy

Ciągłe dokształcanie się i podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych leży w naturze osób, które pracują w szeroko pojętym przemyśle albo zajmują się techniką. Wynika to z faktu, że pojawiające się na rynku nowości z maszyn i nowych technik produkcji wymagają nowych umiejętności i wszelkiego rodzaju licencji. W wielu wypadkach chodzi też o obsługę konkretnych maszyn i możliwość pracowania w środowisku danej substancji chemicznej. Przepisy BHP wyraźnie mówią, że poszczególne stanowiska techniczne i przemysłowe mogą być obsadzane tylko i wyłącznie osobami, które posiadają certyfikaty kursowe z danej dziedziny.

f-gazy

Kursy zawodowe są także okazją do zawalczenia o wyższą pensję. Pracodawcy chętnie wynagradzają doszkalających się pracowników, którzy podnoszą swoje kwalifikacje. Czasem też konkretne kursy zawodowe są wymagane przy wykonywaniu określonych prac, na przykład kurs F-gazowy uprawnia do pracy w środowisku wykorzystującym substancje zubożające warstwę ozonową. Taki kurs pozwala poznać zasady bezpieczeństwa, metody umieszczania substancji w przeróżnych pojemnikach, na przykład umieszczonych pod ciśnieniem. Tego typu czynności nie może wykonywać osoba bez kwalifikacji, a jedynie taka, która ma za sobą kurs napełniania butli z gazem fluorowanym. Kursy, które uczą odpowiedniej techniki i bezpiecznych zachowań w tego typu czynnościach stawiają przede wszystkim na:

  • zachowanie ogólnych zasad bezpieczeństwa;

  • rozsądek pracownika;

  • nienaganną technikę.

Nad większością kursów, które mają związek z przemysłem czy techniką czuwa Urząd Dozoru Technicznego. Wbrew pozorom przeróżnego rodzaju kursy powinny ukończyć osoby, które na pierwszy rzut oka wykonują proste czynności. Na przykład kurs napełniania zbiorników przenośnych muszą ukończyć osoby, które zajmują się zawodowo napełnianiem gaśnic. Gaśnice też są konserwowane i odpowiednio zabezpieczane przez takie osoby, człowiek bez doświadczenia i praktyki nie zrobi tego. Z kolei kurs lutowania twardego metodą 912 wymaga precyzji, dokładności, odpowiedniej techniki. Jak widać, kursy zawodowe to kopalnia praktycznej wiedzy, która niewątpliwie przyda się w pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *