Obejmy do rur – dlaczego warto je wybrać?

Oświetlenie ewakuacyjne
Serwisowanie oświetlenia ewakuacyjnego
10 maja 2021
Srebrna czy czarna – jaki kolor baterii łazienkowej wybrać?
20 maja 2021
Show all

Obejmy do rur – dlaczego warto je wybrać?

obejmy do rur

Aby jakakolwiek instalacja działała bez większych problemów, ważne zadanie pełnią nie tylko jej elementy, które zostały dopasowane wcześniej, ale również sam jej montaż. Obejmy do rur pozwalają na lepszą stabilność, także bezpieczeństwo.

Obejmy do rur jako gwarancja stabilności

Obejmy do rur pozwalają na utrzymanie instalacji w stabilnej pozycji, co przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo zarówno konstrukcji, jak i osób przebywających w konkretnym budynku. Decydując się na ich wybór, należy wziąć pod uwagę obciążenie całej konstrukcji oraz jej zawartości. Co więcej, należy pamiętać również, że w zależności od temperatury rury, jak również kable mogą się rozszerzać oraz wydłużać — i odwrotnie. Instalacja obejm też nie może być przypadkowa. Tylko prawidłowe rozmieszczenie punktów podparcia gwarantuje stabilność konstrukcji, ze szczególnym uwzględnieniem obciążeń mechanicznych i termicznych. Obejmy do rur i kabli można również wykonać na specjalne zamówienie. Na rynku dostępna jest cała masa obejm, które będą pasować wielu rodzajów i wymiarów rur. Niemniej jednak zdarzają się konstrukcje, których wymiary nie są typowe. Właśnie wtedy najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie specjalnych obejm na wymiar.

Obejmy do rur

Rury chłodnicze, a obejma

Obejmy do konstrukcji klimatyzacyjnych oraz chłodzących powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. Co więcej, każda obejma powinna posiadać warstwę izolacyjną, aby nie uległa zniszczeniu i jak najlepiej pełniła swoją funkcję. Warstwy izolacyjne stosowane na rurach (również te pełniące funkcję wygłuszenia) nie są przeszkodą do zastosowania obejm. Warto tutaj wspomnieć również o tym, że obejmy do tego typu konstrukcji są bardzo łatwe w montażu. Zawdzięczają to przede wszystkim przegubom, których konstrukcja jest niezwykle elastyczna. Jeśli jednak nie mamy pewności, jaką obejmę wybrać, warto skontaktować się ze specjalistą, dzięki czemu zaoszczędzimy sobie niepotrzebnych stresów, a także kosztownych niespodzianek.

Obejmy do rur znajdziesz na stronie https://www.admet.com.pl/produkty/uchwyty-do-rur-i-kabli/.

Komentarze są wyłączone.