Plusy i minusy wanien wolnostojących

Tuleje z brązu – właściwości i zastosowanie
19 grudnia 2022
podnośniki i zwyżki
Podnośniki i zwyżki gdzie wynająć?
9 stycznia 2023
Show all

Plusy i minusy wanien wolnostojących

Wanny wolnostojące zdobywają na popularności jednakże te rozwiązania mają zarówno swoje zalety, jak i wady. Warto je poznać przed zakupem by móc zdecydować, czy jest to rozwiązanie odpowiednie do wnętrza Twojej łazienki.

Zalety wanien wolnostojących

Imponujący wygląd

Wolnostojące wanny w większości przypadków przeważają nad modelami do zabudowy ze względu na oszałamiający efekt wizualny, jaki oferują. Ponadto wyglądają luksusowo. Same w sobie stanowią dekorację łazienki czy pokoju kąpielowego, a ich piękne formy sprawiają, że niektórzy tworzą specjalne przeszklenia między sypialnią a łazienką lub instalują wannę w samej sypialni by móc ją podziwiać.

Łatwy montaż wanny wolnostojącej

Ze względu na wolnostojącą konstrukcję wanny wolnostojące nie potrzebują żadnych wzmocnień, ani podparcia. Nie wymagają budowania dodatkowych ram, co pozwala zaoszczędzić czas i koszty.

Możliwość instalacji w dowolnym miejscu

Ze względu na ich wszechstronne wykończenie, wolnostojące wanny można ustawić w dowolnym miejscu, nawet na środku łazienki lub sypialni. Naturalnie, warunkiem jest podłączenie doprowadzenia wody i odpływu.

Możliwość łatwej wymiany

Z racji tego, że wanny wolnostojące nie potrzebują budowania dodatkowych konstrukcji okładania płytkami itp. można je z łatwością wymienić, gdy tylko zechcemy to zrobić.

Wady wanny wolnostojącej

W wielu przypadkach nie ma gdzie przechowywać rzeczy takich jak mydło, szampon i odżywka, chyba że używasz pojemnika do kąpieli lub wolnostojącego taboretu obok wanny.
Wanny wolnostojące (zwłaszcza te niesamowite kamienne) mogą być bardzo ciężkie i mogą wymagać wzmocnienia podłogi lub przynajmniej sprawdzenia wytrzymałości podłoża przed montażem.
Umieszczone blisko ściany mogą być bardzo trudne do czyszczenia, więc idealnie byłoby, gdyby między ścianą a wanną była wystarczająca szczelina, aby umożliwić ci wejście i dokładne wyczyszczenie podłogi i płytek ściennych.
Kolejnym aspektem jest również wysoka cena. Wiele wolnostojących wanien jest drogich – zwłaszcza te kamienne i żeliwne.

Komentarze są wyłączone.