Garaż tynkowany – cena, wielkość, czas realizacji. Na to zwróć uwagę!

Rolety zewnętrzne – czy warto w nie inwestować?
27 grudnia 2019
Rzeszów tutaj powstaje najwięcej inwestycji budowlanych
7 stycznia 2020
Show all

Garaż tynkowany – cena, wielkość, czas realizacji. Na to zwróć uwagę!

Ostatnio coraz to mniej klientów decyduje się na to aby kupić garaż wolnostojący nie wpisujący się w istniejącą zabudowę. Rzadko też klienci dzisiaj decydują się na garaż blaszany nieprzeznaczony do magazynowania sprzętu budowlanego, rolniczego. Dla wielu ważna jest estetyka, a pod tym względem zdecydowanie wygrywają garaże tynkowane. Na co zwrócić uwagę przy ich kupnie?

Cena garażu tynkowanego

Jak można się domyślić garaż tynkowany ma wyższą cenę niżeli podstawowy garaż wolnostojący wykonany z blachy trapezowej. Nawet gdy jest on pomalowany, raczej nie kosztuje więcej niż połowę ceny garażu otynkowanego.

Niewielki garaż jednostanowiskowy, bez dodatkowych drzwi i z bramą uchylną może kosztować już od 3500 złotych. Cena zależna jest od metrażu, wysokości, a co również niezwykle istotne rodzaju dachu. W przypadku tych dwuspadowych i jednospadowych cena jest niższa niżeli w przypadku bardziej złożonej konstrukcji dachowej.

Na cenę ma wpływ również to, czy garaż jest ocieplony. Wariant z dociepleniem podnosi zawsze znacząco cenę, choć tu także istotny będzie rodzaj wykorzystanego materiału. Najdroższa będzie wełna mineralna.

Kiedy zdecydujemy się na dodatkowe okno, drzwi, składaną bramę garażową albo podbitkę drewnianą cena również adekwatnie wzrośnie.

Na stronach producentów garaży zawsze przedstawiona jest cena podstawowa, bazowa, która rośnie w zależności od powiększania metrażu i dodawania dodatkowych elementów.

 

Garaż wolnostojący – to ma wpływ na cenę!

Podsumowując na cenę mają wpływ takie elementy jak:

  • wielkość garażu
  • rodzaj dachu
  • typ bramy garażowej
  • ocieplenie
  • dodatkowe drzwi
  • okna
  • rodzaj tynku

Pamiętajmy również o wielkości garażu w kontekście konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Jeżeli nie chcemy go uzyskiwać i tylko zgłosić budowę do urzędu, to powierzchnia zabudowy garażu nie może przekroczyć 34 metrów kwadratowych.

Więcej cennych informacji znaleźć można na stronie producenta https://www.piotr.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *