Drzwi na zamówienie – alternatywa dla drzwi sklepowych

Materac kokosowy. Rodzaje i charakterystyka
6 czerwca 2019
Zamiatarka uliczna – zobacz do jakich prac może się przydać?
12 czerwca 2019
Show all

Drzwi na zamówienie – alternatywa dla drzwi sklepowych

W ostatnich ponowną popularnością zaczęły się cieszyć firmy produkujące drzwi na zamówienie. Stolarka drzwiowa znajduje klientów zarówno wśród projektantów wnętrz, jak i u osób, które potrzebują drzwi o nietypowych rozmiarach, ponieważ otwory drzwiowe w ich mieszkaniach charakteryzują się specyficznymi rozmiarami (np. w starym budownictwie). Drzwi na wymiar znajdują także nabywców wśród osób projektujących nowe mieszkanie, a chcących wybrać wszelkie detale, aby w pełni wpasowały się do wnętrza.

Różne rodzaje drzwi na zamówienie

Drzwi na zamówienie to niekoniecznie muszą być tradycyjne drzwi rozwijane z drewna lub płyt drewnianych. Firmy zajmujące się szeroko rozumiana stolarką drzwiową oraz produkcją drzwi na wymiar posiadają także w swojej ofercie inne rodzaje, jak: drzwi przesuwane, rozwijane czy wahadłowe, drzwi ppoż. Popularnością cieszą się także drzwi wewnętrzne ze szkła. Jedną z firm, która prowadzi sprzedaż specjalistycznych drzwi głównie ppoż jest Alufire – dostępna oferta na stronie www.alufire.com

Zalet drzwi na zamówienie

W przypadku architektów wnętrz, to lubią oni korzystać z usług firm oferujących drzwi na zamówienie, ponieważ mogą wtedy decydować m.in. o barwie drewna, jakie zostanie użyte oraz wszelkich detalach, jak np. rodzaj klamek. Dzięki temu drzwi mogą być bardziej spójne z otoczeniem, w którym mają się zajmować. Z podobnych względów na drzwi na wymiar decydują się osoby, które samemu urządzają wnętrze. Do ostatniej grupy należą osoby potrzebujące drzwi o nietypowych wymiarach. Po wykonaniu odpowiednich pomiarów firma oferująca usługi z dziedziny stolarki drzwiowej stworzy dedykowane drzwi pasujące do najbardziej nietypowych otworów drzwiowych.

Podsumowanie

Wybór odpowiednich drzwi powinien być zależny w dużej mierze od przestrzeni, w której mają zostać umieszczone. Przykładowo w sytuacji, gdy jest mało miejsca w pomieszczeniu dobrym rozwiązaniem okazują się drzwi przesuwne, dzięki którym zyskamy znacznie na przestrzeni wewnątrz pomieszczenia. Oprócz walorów wizualnych liczy się też samo wykonanie drzwi, dla przykładu drzwi ppoż powinny nie tylko dobrze się prezentować ale także być solidnie wykonane by spełniały swoja rolę w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *