Materac kokosowy. Rodzaje i charakterystyka

taśma klejąca
Krótka historia taśmy klejącej
6 czerwca 2019
Drzwi na zamówienie – alternatywa dla drzwi sklepowych
7 czerwca 2019
Show all

Materac kokosowy. Rodzaje i charakterystyka

Materace kokosowe zdobywają ostatnimi czasy coraz to większą popularność. Wszystko za sprawą zwrotu ku naturze i naturalnym materiałom. Jakie materace kokosowe możemy kupić w sklepach, gdzie warto dokonać transakcji oraz jakie właściwości posiadają? Opowiemy także dla kogo odpowiedni jest materac kokosowy.

Materac kokosowy – charakterystyka

 

Mianem materaca kokosowego określa się każdy, który wzbogacony jest o warstwę z maty kokosowej. Mata kokosowa jest wykonana z włókien, które oplatają łupinę tego owocu. Na rynku część mat kokosowych powstaje z syntetycznych imitacji włókien kokosowych.

 

Właściwości mat kokosowych w materacu

 

W materacu maty kokosowe zwiększają twardość i wytrzymałość materaca. Mozemy być pewni zwłaszcza kupując materac sprężynowy, że będzie nam on służył o wiele dłużej niż nieutwardzony matą kokosową. Mata ta bowiem zapobiega wybijaniu się sprężyn.

Inną właściwością mat kokosowych jest poprawiona wentylacja materaca. Materac z taką warstwą w mniejszym stopniu się przegrzewa. Poprawiona jest również cyrkulacja powietrza wewnątrz materaca, przez co nie gromadzi się w nim wilgoć.

 

O czym pamiętać kupując materac kokosy

 

Mając materac kokosowy, tak jak w przypadku innych materacy z warstwami z naturalnych włókien pamiętać należy o tym, aby systematycznie go wietrzyć. W naturalnych warstwach, gdy gromadzi się za dużo wilgoci mogą się namnażać różne organizmy, które mogą powodować reakcje alergiczne.

 

Dla kogo materac kokosowy?

 

Materace kokosowe polecane są osobom, które mieszczą się w przedziale wagowym zalecanym dla twardości materaca H3 i większej. Dla osób o niskiej wadze będzie to nieodpowiedni materac, dlatego lepiej nie wybierać go dla małych dzieci. Dla nich lepiej sprawdzą się materace z warstwą lateksową.

 

Rodzaje materacy kokosowych

 

Warstwa kokos może występować w materacach sprężynowych, w tym kieszeniowych. Takie warstwy są również w materacach z klasycznych pianek poliuretanowych, materacach nawierzchniowych, zwanych topperami, a także materacach lateksowych.

 

Ciekawą propozycją materaca kokos jest SUZA. Można go kupić w sklepie Common, pod adresem https://common.sklep.pl/materace-sprezynowe/35-materac-kieszeniowy-suza-160×200-kokos-lateks-5902921951841.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *