Dlaczego warto korzystać z wózków widłowych?

montaż konstrukcji stalowej
Przebieg montażu konstrukcji stalowych na budowie
18 stycznia 2017
łyżka do koparki
Łyżki w koparkach – właściwy dobór osprzętu budowlanego
1 marca 2017
Show all

Dlaczego warto korzystać z wózków widłowych?

wózki widłowe linde

Ułatwienie codziennej pracy to jedna z głównych cech, dla których coraz częściej w wielu branżach sięga się po wózki widłowe. Używane lub nowe – to bez znaczenia, ponieważ każdy z nich świetnie spełnia swoją rolę, pozwalając na zdecydowane usprawnienie wykonywania codziennych obowiązków. Nie „czy”, ale dlaczego warto w swojej pracy wykorzystać wózek widłowy?

Wózki widłowe – charakterystyka

wózek widłowy toyotaWózki widłowe są relatywnie niewielkimi urządzeniami, które umożliwiają transport towarów przy szybkim i łatwym ich załadunku. Mogą być wykorzystywane zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach, dzięki czemu sprawdzają się w wielu branżach i choć potocznie kojarzą się przede wszystkim z magazynami, to jednak równie często spotyka się je chociażby na placach budowy. To, gdzie możliwe będzie zastosowanie wózka, zależeć będzie przede wszystkim od tego, jaki napęd został w nim zastosowany. Najbardziej uniwersalny jest napęd elektryczny – dzięki zasilaniu akumulatorem, wózek nie emituje spalin, a co za tym idzie, może być używany w pomieszczeniach. Warunkowo w pomieszczeniach używać można również wózka z napędem gazowym, pod warunkiem, że jest on wyposażony w odpowiedni filtr. Jedynie na zewnątrz możemy używać z kolei wózków spalinowych.

Zalety wózków widłowych

używane wózki widłoweRóżne rodzaje wózków widłowych sprawiają, że ogólnie urządzenia te mają niezliczone zalety. Oprócz najbardziej oczywistych, czyli możliwości łatwego transportowania dużych i ciężkich towarów, nie można zapominać o innych. Niektóre wózki widłowe Toyota mają konstrukcję opracowaną w ten sposób, że są bardzo zwrotne i łatwo nimi manewrować. Bez wątpienia jest to idealne rozwiązanie dla wielu magazynów, w których miejsca często nie jest zbyt wiele. Różne są również możliwości załadunku towarów, a część wózków umożliwia ich podnoszenie do pewnej wysokości, co pozwala w łatwy sposób składować towary.

Wózki widłowe Linde i Toyota są najpopularniejszymi urządzeniami tego typu, a ich główną zaletą jest bardzo niska awaryjność. Dzięki temu niemal bez przerwy można z nich korzystać, zaś koszty związane z konserwacją są ograniczone do minimum, co czyni z nich ekonomiczne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy.

Łatwość obsługi to również istotna zaleta wózków widłowych, choć warto zaznaczyć, że by być ich operatorem, należy ukończyć odpowiedni kurs. W zależności od rodzaju szkolenia, można uzyskać zaświadczenie, na podstawie którego pracodawca może wystawić nam imienne pozwolenie na obsługę wózka widłowego, bądź też uzyskać pozwolenie z Urzędu Dozoru Technicznego (UDT), które pozwala na operowanie wózkiem widłowym bez dodatkowych zezwoleń pracodawcy, koniecznych do otrzymania przy każdej zmianie miejsca pracy.

wózki widłowe lindeUżywane wózki widłowe zwykle nie są gorsze od całkowicie nowych modeli, dlatego stanowią opłacalne rozwiązanie dla rozsądnych przedsiębiorców. Dodatkowo zoptymalizować koszty korzystania z nich pozwala wynajem wózków widłowych, dzięki czemu będziemy mieli dostęp do urządzenia tylko wtedy, gdy rzeczywiście jest nam potrzebne. To doskonała opcja dla firm, w których wózki widłowe są potrzebne wyłącznie sporadycznie. Kiedy są używane intensywnie, na dłuższą metę bardziej opłacalny będzie jednak zakup sprzętu na własność.

Na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość – serwis wózków widłowych jest nie tylko łatwo dostępny, ale ma też przystępne ceny, zaś wszelkie naprawy przebiegają z reguły bardzo szybko. Nie ma też problemu z dostępem do dobrej jakości części do najpopularniejszych wózków widłowych, dzięki czemu nawet jeśli przytrafi nam się awaria, może zostać usunięta w bardzo krótkim czasie. Czy trzeba jeszcze czegoś więcej, by zdecydować się na wózki widłowe w swoim biznesie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *