Ciemna czy jasna podłoga? Co wybrać do wnętrza w stylu industrialnym?

Umywalka nablatowa massi. Jaki model wybrać do małej łazienki?
8 kwietnia 2019
Zabudowy tarasów
Czy zabudowa balkonu jest zgodna z prawem?
6 maja 2019
Show all

Ciemna czy jasna podłoga? Co wybrać do wnętrza w stylu industrialnym?

podłogi olejowane

Styl industrialny stał się ostatnio mocno popularny. Nic dziwnego, jest on bardzo wdzięcznym stylem, którym inspirować możemy się nawet w przypadku małych mieszkań. Jeżeli już zadecydowaliśmy, że styl industrialny jest tym, czym chcemy kierować się przy aranżacji naszego domu pora wybrać podłogę. Tu często pojawia się dylemat. Na jaką właściwie podłogę zdecydować się urządzając wnętrze w stylu industrialnym?

 

Styl industrialny zasady

 

Styl industrialny nawiązuje do fabryk, hal produkcyjnych. Historia stylu sięga lat 50, kiedy to w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej w wyniku recesji opuszczonych zostaje setki fabryk, hal produkcyjnych. Zakończyła się pewna epoka, natomiast w miastach pozostały setki opuszczonych pofabrycznych budynków, w których wkrótce zaczęli osiedlać się ludzie, początkowo artyści. W stylu industrialnym największą rolę odgrywa przestrzeń, która przenika się. Dominują również wysokie sufity. Kolorem często pojawiającym się w tym stylu jest szarość, nawiązująca do betonowych ścian fabrycznych. Popularna w stylu industrialnym jest również cegła.

 

W stylu industrialnym dodatki i meble są wykonane z drewna lub metalu. Często pokazuje się surowość tych materiałów. Stal często malowana jest na kolor czarny. Uwydatnia się rury i elementy konstrukcyjne.

 

Podłogi w stylu industrialnym

 

W stylu industrialnym skłania się w kierunku poszarzanych niżeli bielonych podłóg. Nie jest powiedziane, że w stylu industrialnym muszą dominować ciemne podłogi, jednak raczej nie wykorzystujemy tych bielonych.

W stylu industrialnym będą dobrze wyglądać zarówno jaśniejsze podłogi, ale w naturalnych kolorach, jak i ciemne podłogi. Odpuśćmy jednak czerń, bo ta będzie zbyt dominująca dla tego stylu. Czerń lepiej wprowadzać w dodatkach niż dominować nią przestrzeń. Pamiętajmy, że styl industrialny to nie ciemna grota, a wypełnione światłem wnętrze w zdecydowanym stylu.

Jeżeli szukacie podłogi w stylu industrialnym, zajrzyjcie na stronę Venifloor.https://venifloor.com/news/ciemna-podloga-drewniana-synonim-elegancji/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *