Wentylatory kwasoodporne i nierdzewne

Rejestracja czasu pracy – jak prowadzić ją w swojej firmie?
4 sierpnia 2020
Ciągniki Ursus C-330 – czy trudno jest zakupić części zamienne?
4 sierpnia 2020
Show all

Wentylatory kwasoodporne i nierdzewne

Wentylatory przemysłowe pełnią niezmiernie ważną funkcję w niemal wszystkich gałęziach przemysłu. Pozwalają na bezpieczną pracę, bez ryzyka zatrucia się szkodliwymi spalinami znajdującymi się w powietrzu, a nawet mogą uchronić przed zagrożeniem pożarowym, które w wielu miejscach pracy niestety występuje. Dobór odpowiedniego wentylatora nie tylko poprawi komfort pracy, ale może uchronić nawet ludzkie życie.

Gdzie stosować?

Jako, że wentylatory nierdzewne i kwasoodporne mają dość szeroko rozbudowaną listę zastosowań, można je zainstalować w wielu miejscach. Miejsca, w których najczęściej są jednak wykorzystywane to wszystkie te, w których występują agresywne opary oraz spaliny zagrażające zdrowiu ludzi. Doskonale sprawdzają się również we wszelkich instalacjach przemysłowych, wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych, jak i transporcie pneumatycznym.

Jak wybrać?

Wentylatory tego typu dobrze współpracują z silnikami o różnych mocach, co daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o dobór odpowiedniego urządzenia do miejsca, w którym ma być wykorzystywany. Również wylot takiego wentylatora można dostosować wedle swoich potrzeb, co także ułatwia zadanie. Więc pierwszym krokiem w wyborze takiego urządzenia jest zastanowienie się do czego i gdzie jest ono potrzebne.

Wentylatory kanałowe

Przeznaczone są przede wszystkim do wykorzystania w przemyśle, ale również bardzo często można spotkać wentylatory kanałowe, które wykorzystywane są w gospodarstwach domowych. Ich instalacja wymaga przewodu okrągłego. Wydajność takiego wentylatora jest bardzo wysoka, przez co bardzo dobrze sprawdzają się jako zastępstwo wentylacji naturalnej.

Wentylatory promieniowe

Wentylatory promieniowe w zależności od tego, czy są to wysoko, nisko, czy średniociśnieniowe, urządzenia odrobinę różnią się swoim przeznaczeniem. Nie mniej jednak bardzo dobrze sprawdzają się w pracy przy wysokich temperaturach oraz przy dużym zanieczyszczeniu powietrza, które jest niezwykle szkodliwe. Oczywiście. sprawdzają się również bardzo dobrze w miejscach, gdzie transportowane jest czyste powietrze, lecz jest wymagana jego cyrkulacja.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie https://www.luftberg.pl

Komentarze są wyłączone.