U producenta znajdziesz bogaty wybór okien

parapet wewnętrzny
Parapety zewnętrzne – największy hit jesieni 2022!
23 września 2022
Szukasz wypożyczalni samochodów w Zabrzu? To musisz wiedzieć
29 września 2022
Show all

U producenta znajdziesz bogaty wybór okien

Różnorodność okien na rynku może spędzić sen z powiek. Jakie powinniśmy wybrać: plastikowe czy drewniane, dwuszybowe czy trzyszybowe, uchylne czy uchylno – obrotowe, a może przesuwne? W niniejszym artykule dowiesz się, jakie są okna i gdzie najlepiej je kupić.

Na co zwrócić uwagę wybierając okna

Materiał okien

Ze względu na materiał wyróżniamy okna plastikowe (PCV), drewniane oraz aluminiowe. Uniwersalne są plastikowe. Wyróżniają się wysoką izolacją cieplną. Okna drewniane to klasyka i elegancja. Niestety, trzeba je systematycznie konserwować. Okna aluminiowe sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie z wielkogabarytowymi przeszkleniami. Odporność na zniszczenia to ich dodatkowy atut, jednak wadą jest szybkie uciekanie ciepła przez aluminium.

Ilość szyb w ramie

Wyróżniamy okna dwuszybowe i trzyszybowe. Te pierwsze są tańsze i sprawdza się w pomieszczeniach nieogrzewanych lub w których grzanie nastawione jest do 16 stopni Celsjusza (piwnica, garaż). Trzyszybowe droższe, ale dzięki dodatkowej szybie będą świetnie izolować ciepło.

Umiejscowienie okien

Okna elewacyjne to takie, które są zamieszczone w ścianie domu. Okna balkonowe lub tarasowe występują w formie drzwi. Okna dachowe zlokalizowane są na dachu.

Metoda otwierania

Okna uchylno – rozwierane – najczęściej wybierane w oknach elewacyjnych. Takie można otworzyć całkowicie lub tylko uchylić o kilkanaście centymetrów. Okna przesuwne stosuje się często w przypadku okien balkonowych. Inne rodzaje to: uchylne, obrotowe, wyłazowe.

Gdzie kupić okna? Producent okien

Producent okien PCV podaje, że najpopularniejsze są okna plastikowe. Uniwersalne spełnią oczekiwania każdego. Najlepiej jest je kupić właśnie u producenta. Przedstawiciel chętnie doradzi, udzieli wszystkich niezbędnych informacji.

Komentarze są wyłączone.