Kształtki PE – krótka charakterystyka zewnętrznych sieci gazowych

Wentylatory przemysłowe – czego warto się o nich dowiedzieć?
20 lutego 2020
wentylacja
Prawidłowa wymiana powietrza w pomieszczeniach. Usprawnij swoją wentylację zimą
2 marca 2020
Show all

Kształtki PE – krótka charakterystyka zewnętrznych sieci gazowych

kształtki pe

Armatura do instalacji wodnych i gazowych powinna być przede wszystkim trwała i wytrzymała na różnego rodzaju uszkodzenia. W przypadku kształtek PE mamy do czynienia z elementami do montażu wewnętrznego. Rury typu PE wymagają odpowiednich kształtek w celu nadania układu komunikacyjnego dla przepływu wody lub gazu. Sprawdź jakie kształtki do rur PE będą najlepsze.

Zacznijmy od tego, że instalacje typu wodnej i gazowej są jednymi z podstawowych zespołów dotyczących wyposażenia domu czy mieszkania. Stały dostęp do wody i gazu pozwala na zupełnie normalne funkcjonowanie. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej deweloperzy, którzy odpowiadają za przepływ wody i gazu starają się wykorzystywać najnowsze technologie w celu dostarczania zasobów w jak najczystszej postaci do domostw. Metalowe rury już od pewnego czasu odchodzą do przeszłości. Być może takie rozwiązania były popularne latach budowy bloków z Wielkiej Płyty, jednak aktualnie popularniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie rur z tworzyw sztucznych typu PE. Są one bezpośrednio dopasowane do swojej roli jaką jest dostarczanie wody i gazu. Ze względu na to, że nie są to materiały stalowe, czy też metalowe to nie istnieje ryzyko wystąpienia korozji.

kształtki pe

Kształtki PE elektrooporowe

To rozwiązanie, które najbardziej opłaca się w instalacjach do budynków jak i w przemyśle. Kształtki PE zapewniają trwałe i co najważniejsze szczelne połączenia dla rur. Takie części umożliwiają na większą swobodę związaną z montażem całej instalacji. Wszelkie napotkane utrudnienia jesteśmy w stanie zminimalizować za pośrednictwem odpowiednich elementów w postaci kształtek.

Oferta Agru Frank

Na rynku nie znajdziemy wiele firm, które zajmują się stricte sprzedażą elementów do instalacji z tworzyw sztucznych. PE 100 to materiał, który charakteryzuje się wysoką jakością oraz wytrzymałością. Kształtki PE to także idealna alternatywa do zgrzewania. Części stosuje się przede wszystkim w branżach przemysłowych, gazownictwie, wodociągach, a także odprowadzaniu ścieków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *