Kontrola dostępu do pomieszczeń a poprawa bezpieczeństwa w firmie

Przekładnia planetarna schemat
Jak działa przekładnia planetarna (obiegowa)?
18 maja 2020
Wyjazd do Szczecina – gdzie najlepiej przenocować?
19 maja 2020
Show all

Kontrola dostępu do pomieszczeń a poprawa bezpieczeństwa w firmie

Kontrola dostępu do pomieszczeń w polskich przedsiębiorstwach realizowana jest poprzez różne metody. Zaleca się stosowanie nowoczesnych rozwiązań, które opierają się o zautomatyzowany system kontroli dostępu do pomieszczeń. Wpływa to na firmowe bezpieczeństwo.

Tradycyjne klucze

Do niedawna pomieszczenia w firmie były zabezpieczone za pomocą tradycyjnych kluczy. Takie rozwiązanie rodzi jednak szereg niebezpieczeństw. Klucze mogą zostać wykradzione lub zgubione. To z kolei może powodować dostanie się ich w niepowołane ręce. Klucze tez mogą zostać dorobione. Będą z nich korzystały osoby, które nie powinny tego robić. Na szczęście obecnie istnieje szereg nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają w efektywny sposób kontrolować dostęp do ważnych firmowych pomieszczeń.

Zamek na odcisk palca

Jednym z coraz bardziej popularnych i chwalonych rozwiązań jest zamek na odcisk palca. Urządzenie działa w oparciu o dane biometryczne. Drzwi mogą otworzyć tylko osoby, których linie papilarne są zapisane w bazie danych. Skutecznie niemożliwa to dostanie się do ważnych strategicznie miejsc w firmie osobom, które nie zostały do tego upoważnione przez przełożonego czy właściciela przedsiębiorstwa. Wyeliminowane są też problemy typu zgubienie czy zapomnienie tradycyjnych kluczy.

Dane biometryczne

Obecnie wykorzystanie danych biometrycznych znajduje wiele rozwiązań. Możemy je spotkać w zamkach na odcisk palca, a także rejestratorach czasu pracy, które kontrolują wejście do zakładu pracy zatrudnionych osób. Wykorzystanie danych biometrycznych jest bardzo wygodne i bezpieczne. Daje wiele możliwości zastosowania, które możemy elastycznie dopasowywać do aktualnych potrzeb danej firmy.

Wykorzystanie bramek obrotowych

W firmach, które zatrudniają wielu pracowników doskonale sprawdzają się bramki. Możemy w ten sposób kontrolować, kto znajduje się na terenie firmy, a także w poszczególnych jej strefach. Pracownicy otrzymują karty, które odbijają przekraczając oraz opuszczając każdą strefę zakładu pracy. Jeśli dana osoba nie ma uprawnień, aby wejść do pomieszczenia, nie zostanie tam wpuszczona przez system.

Dokładniejsze informacje znajdziesz na stronie https://biosys.pl/kontrola-dostepu-msp

Komentarze są wyłączone.