Kamery bezprzewodowe WI-FI w porównaniu z PoE

drzwi przeciwpożarowe
Drzwi wewnętrzne przeciwpożarowe – podstawowe informacje
23 listopada 2021
garaże
Garaże tynkowane – szybka realizacja!
2 grudnia 2021
Show all

Kamery bezprzewodowe WI-FI w porównaniu z PoE

Bezpieczeństwo zawsze stanowiło istotny temat, nadzór w domu lub w biurze jest coraz bardziej powszechny, a wszystko dzięki rosnącej popularności urządzeń do monitoringu i rozwojowi technologii. Kamery IP zapewniają swoim użytkownikom niezawodne rozwiązania do monitorowania określonych obszarów. Wśród tych urządzeń coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się kamery Wi-Fi. Jak wypadają w porównaniu z przewodowymi odpowiednikami wykorzystującymi PoE?

Krótkie wprowadzenie

Przewodowy system bezpieczeństwa kamer jest uważany, de facto, za tradycyjne rozwiązanie. Jak sama nazwa wskazuje, ten system wymaga kabli do zasilania, połączenia internetowego i transmisji wideo. Wraz z wprowadzeniem technologii Power-over-Ethernet (PoE), zarówno zasilanie, jak i połączenie internetowe będą realizowane za pomocą jednego kabla. Kamery IP obsługujące technologię PoE są w stanie przesyłać nagrany materiał wideo do sieci, jednocześnie odbierając dane i zasilanie z tego samego przełącznika PoE .

Sposób działania kamery przewodowej i bezprzewodowej

Alternatywnie, bezprzewodowy system kamer, umożliwia łączenie kamer z routerem bez połączenia okablowaniem. Jednak nadal wymagane jest dostarczenie za pośrednictwem przewodu energii elektrycznej. Kamera IP Wi-Fi działa poprzez przesyłanie materiału z kamery do rejestratora, do którego można uzyskać dostęp w sieci lub zdalnie. Oznacza to, że użytkownik ma dostęp do materiału za pośrednictwem wbudowanego urządzenia lub pamięci w chmurze.

Plusy i minusy kamery PoE w porównaniu z kamerą Wi-Fi

Zarówno kamery IP PoE, jak i Wi-Fi mogą oferować podstawowe funkcje monitorowania. Różnice między nimi są jednak dość wyraźne. W dalszej części wyjaśnimy odpowiednio ich zalety.

Zalety kamery Wi-Fi

Bezprzewodowa konstrukcja wiąże się z większymi możliwościami montażu. Możemy bowiem umieść kamerę w dowolnym miejscu, o ile w pobliżu znajduje źródło zasilania. Przenieś go fizycznie w inne miejsce bez obsługi przewodów.

Niezaprzeczalną zaletą kamer wi-fi jest ich łatwa instalacja. Ponieważ kamery są podłączone do sieci Wi-Fi, w celu przesyłania materiału nie ma potrzeby prowadzenia kabli z rejestratora do kamer, co znacznie ułatwia instalację. Jedynym ograniczeniem jest już wcześniej wspomniane źródło zasilania. Przykładem takiej kamery jest https://www.fonex.pl/bcs-l-tip1-4mir3-f-wifi-bezprzewodowa-kamera-ip-bcs-4mpx-8059.html

Kamery wi-fi cechuje również atrakcyjna cena. Zazwyczaj potrzeba mniej narzędzi i akcesoriów do montażu, co pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Komentarze są wyłączone.