Jak skutecznie ukryć kable?

Ozdoby naścienne
Najmodniejsze ozdoby na ścianę
2 listopada 2018
mieszkanie-od-dewelopera
Mieszkania deweloperskie – zalety zakupu
5 listopada 2018
Show all

Jak skutecznie ukryć kable?

Wtyczka

W domach i mieszkaniach pojawia się coraz więcej sprzętów i urządzeń elektrycznych, które są zasilane za pomocą baterii lub bezpośrednio pobierają prąd przez kabel podłączony do gniazdka. Przybywa więc coraz więcej kabli, które bardzo szybko stają się nieestetyczną plątaniną, nad którą nikt i nic nie panuje. Można jednak je skutecznie zamaskować.

Jak zamaskować kable?

Kable można ukryć w różnych miejscach, np. w listwach przypodłogowych bądź specjalnych korytach czy kanałach biegnących wzdłuż podłogi bądź zamontowanych na suficie. Takie maskownice są widoczne, ale wystarczy je zakryć, aby nadać wnętrzu o wiele bardziej estetyczny i miły dla oka wygląd. Można się również zdecydować na oryginalne kształty maskownic i tym samym potraktować kanały czy koryta jest kolejną nietuzinkową ozdobę pomieszczenia. Kable można również podwiesić pod stołami bądź szafkami na sprzęt elektroniczny bądź umieścić w specjalnych obudowach. Dzięki temu kable nie będą zbierać dużo kurzu – takie rozwiązanie ułatwi również znacznie sprzątanie pomieszczenia i podłogi. Należy bezwzględnie zadbać o to, aby na końcówkach nie osadzał się brud, ponieważ może to zakłócić działanie urządzeń. Warto postarać się skrócić kable do niezbędnego minimum, aby nigdzie się nie plątały i nie zaczepiały o inne przedmioty. Trzeba również pamiętać o łatwym dostępie do wtyczek, co mogą zapewnić np. dławnice kablowe. Wszystkie elementy niezbędne do ukrycia i zamaskowania kabli można zakupić na https://www.ex-con.pl/.

Oznaczenia kabli

Po zebraniu kabli w wiązki warto oznaczyć je, aby w razie czego móc bez problemu odnaleźć właściwą wtyczkę i wiedzieć dokładnie, które urządzenie do czego jest podłączone. Zaznaczyć można kolorami albo etykietami z naklejek bądź taśmy.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *