Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży

Dobry fachowiec z Katowic
29 maja 2017
Zastosowanie wentylatorów osiowych
7 czerwca 2017
Show all

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży

Gdy zabieramy się za zmianę mieszkania, mamy wybór czy chcemy zostawić sobie stare, czy raczej się go pozbyć. Zależnie od tego, czy mamy dobre wspomnienia z mieszkaniem, czy nie wymaga ono znaczącego wkładu, może być dla nas lepszym wyjściem zostawić je i na przykład wynajmować. Ale jeśli nie chcemy się tym zajmować, decydujemy się wtedy na sprzedaż mieszkania.

Mieszkanie na sprzedaż, jak to wygląda

W momencie gdy sprzedajemy po raz pierwszy mieszkanie, musimy się do tego dobrze przygotować. Po pierwsze musimy nad tym przejść do porządku dziennego, nie możemy myśleć nad tym, jakbyśmy mieli tutaj jeszcze wrócić. Najlepiej jest wyobrazić sobie jak zdajemy klucze i dokumenty nowemu właścicielowi.

Po drugie warto przed oprowadzaniem po mieszkaniu potencjalnych kupców, opróżnić jest z rzeczy, których nie planujemy zostawić. Da to osobom oglądającym obraz, jak będzie wyglądać mieszkanie gdy będą się do niego wprowadzać, zanim uzupełnią je o swoje rzeczy. Dobrym zwyczajem jest również posprzątać mieszkanie, zwłaszcza że jeśli sami część mebli bierzemy ze sobą, to podczas ich wynoszenia, można bardzo często narobić bałaganu. Dodatkowo, wszystkie ozdóbki na szafkach, stołach, garderobach, też wypada zdjąć, aby potencjalny klient mógł rozeznać się z pomieszczeniach. Jeśli bardzo zależy nam na sprzedaży, oraz mieszkanie czy dom, które chcemy sprzedać są z tak zwanej wyższej półki, możemy się zastanowić czy nie zainwestować w home staging, czyli specjalistyczne przygotowanie domu i mieszkania, do sprzedaży. Home staging pozwala nam osiągnąć wyższą cenę za nieruchomość, którą chcemy sprzedać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *