F gazy szkolenia zwalczą globalne ocieplenie

modna kuchnia
3 porady dotyczące budowy funkcjonalnej kuchni
17 stycznia 2018
Ogród zimowy całoroczny
Zastosowanie ogrodów zimowych całorocznych.
23 stycznia 2018
Show all

F gazy szkolenia zwalczą globalne ocieplenie

f gazy szkolenie

Globalne ocieplenie to zjawisko, o którym mówi się nieustannie. Wiemy, że topnienie lodowców znacznie wpłynie na wszelkiego rodzaju miejsca, które znajdują się w położeniu nizinnym czy wręcz depresyjnym. Średnia temperatura podwyższa się, klimat się zmienia, dlatego zadbajmy o naszą planetę. Pomoże nam w tym między innymi posiadanie wyszkolonych pracowników, którzy odbędą szkolenie f gazowe.

Co to są f gazy?

F gazy to nic innego jak fluorowane gazy cieplarniane, które przyczyniają się do globalnego ocieplenia. W swym składzie posiadają fluor, który jest jednym z pierwiastków chemicznych. Są to:

  • HFC – wodorofluorowęglowodory,
  • SF6 – heksafluorek siarki,
  • PFC – perfluorowęglowodory.

Warto podkreślić, że f gazy są wytworzone przez człowieka, które znajdują się w urządzeniach chłodniczych. Oczywistym jest, iż gazy te są niezwykle przydatne w życiu każdego człowieka. Dzięki nim możemy przechowywać żywność w schłodzonych miejscach, takich jak np. lodówka, ale również w upalny dzień sami możemy się schłodzić zimnym powietrzem wydobywającym się z klimatyzacji. Niewątpliwie jednak są to gazy szkodliwe, które zapobiegają wydostawaniu się promieniowaniu podczerwonemu z Ziemi. Pochłaniane promienie podczerwone są oddawane atmosferze, a przez to następuje zwiększenie temperatury, co w konsekwencji prowadzi do topnienia lodowców.

globalne ocieplenie spowodowane f gazami

Kurs f gazowy

Dlatego warto zadbać, aby w społeczeństwie znajdowały się osoby odpowiedzialne za szczelność pojemników, w których znajdują się f gazy czy kontrolowanie takich urządzeń. Program takiego szkolenia obejmuje między innymi:

  • zagadnienia związane z przepisami i normami dotyczącymi chłodnictwa,
  • instalację, uruchomienie oraz konserwację sprężarek,
  • informacje na temat technologii, które mają zastąpić bądź ograniczyć stosowanie f gazów
  • i wiele innych.

F gazy szkolenia dostępne są na stronie www.f-gazy-kurs.pl.

Dbajmy o środowisko, a przede wszystkim o to, aby uniknąć globalnego ocieplenia, które przyczyni się w znacznej mierze do topnienia oceanów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *