Czujniki czadu i dymu – akcesorium do domu, które ratuje życie

Planujesz zakup sprzętu budowlanego? Na to zwróć uwagę!
16 września 2020
Przemysł, budownictwo? Zabezpiecz swój sprzęt!
21 października 2020
Show all

Czujniki czadu i dymu – akcesorium do domu, które ratuje życie

Czujnik dymu określa stan powietrza, dzięki czemu wykrywa i alarmuje o jakichkolwiek niezgodnościach z normą. Podobnie działa czujnik gazu i tlenku węgla. Jeśli istnieje jakakolwiek możliwość wydzielania się dymu lub czadu, w sposób niekontrolowany w naszym domu – bardzo ważne jest aby posiadać czujnik, który może uratować nam życie. 

 

Czujnik czadu 

 

Tlenek węgla, inaczej nazywany czadem jest bezwonnym i bezbarwnym gazem, który jest bardzo silnie trujący zarówno dla ludzi, jak i zwierząt.  Musimy pamiętać, że kontakt z tego typu substancją, może skończyć się nawet śmiercią. Objawy kontaktu z czadem, to przede wszystkim ból i zawroty głowy oraz co najbardziej niebezpieczne – utrata przytomności. Cena czujników czadu wahają się od 150 do ok 350 – co z pewnością nie jest wygórowaną kwotą, jeśli w grę wchodzi nasze życie. W ofercie sklepu Pol Poż  https://sklep-ppoz.pl/czujniki-dymu-czadu-gazu – możemy znaleźć wiele czujników czadu, w różnych cenach. Najczęściej tego typu czujniki gazu zasilane są baterią litową, której nie trzeba ładować, a czujnik w momencie końca żywotności baterii informuje nas o tym. 

 

Czujnik dymu – jak działa

 

W Polsce czujniki dymu stają się coraz bardziej popularne, co z pewnością jest dobrym znakiem tego, że stajemy się bardziej świadomi w kwestii bezpieczeństwa naszych domów. Musimy pamiętać, że nawet mała usterka np. urządzeń grzewczych, może doprowadzić do pożaru w domu lub biurze. Dlatego bardzo ważne jest, aby zabezpieczyć się w czujnik dymu. Poinformują one w porę o wydzielaniu się niebezpiecznego dla naszego zdrowia i życia dymu. Czujniki dymu, zazwyczaj są zasilane bateriami lub odpowiednim akumulatorem. Są to małe urządzenia, które mocujemy na ścianie lub suficie. Czujnik dymu wyposażony jest w specjalny sygnalizator, dzięki któremu w porę będziemy mogli zawiadomic pomoc. 

 

Nie warto bagatelizować zagrożenia pożaru lub wydzielania się szkodliwych substancji. W takich kwestiach lepiej dmuchać na zimne i zainwestować w odpowiedni czujnik gazu i dymu. 

Komentarze są wyłączone.