Planujesz zakup sprzętu budowlanego? Na to zwróć uwagę!

Ochrona obiektu – przydatne informacje
24 sierpnia 2020
Czujniki czadu i dymu – akcesorium do domu, które ratuje życie
15 października 2020
Show all

Planujesz zakup sprzętu budowlanego? Na to zwróć uwagę!

Osoby pracujące w branży budowlanej, często stoją przed koniecznością zakupu sprzętu budowlanego. Na co zwracać uwagę, aby wybrać możliwie najlepszy sprzęt w dobrej cenie?

Czy warto wybrać używany sprzęt?

Rozważając zakup danej maszyny budowlanej (np. koparki), często pojawia się pokusa, aby zakupić używany sprzęt. Jest to spowodowane rzecz jasna ceną, która potrafi być nawet kilkukrotnie niższa od oryginalnej wersji. Wiele osób początkujących w branży, które dopiero nabywają swoje pierwsze sprzęty, decydują się na to rozwiązanie. Chcąc nabyć użytkowany sprzęt, warto jednak zdawać sobie sprawę z plusów i minusów, aby móc podjąć w pełni świadomą decyzję.

Nie oceniaj książki po okładce

Przede wszystkim używany sprzęt z zewnątrz może wyglądać jak przysłowiowa “nówka sztuka”. Nie dajmy się jednak zmylić pierwszemu wrażeniu i koniecznie sprawdźmy stan techniczny maszyny. Wiedza o poziomie eksploatacji oraz zużycia danych części, a także o przebytych naprawach, pozwoli ocenić, czy dany sprzęt nadaje się jeszcze do dalszej pracy. Na oględziny maszyny warto przyjść z osobą, która zna się na rzeczy. Jeśli w rodzinie lub wśród znajomych masz mechanika lub innego specjalistę znającego się na maszynach, nie ryzykuj i poproś o wsparcie. Niestety ale stosunkowo często się zdarza, że pod na pozór piękna powłoką kryją się liczne uszkodzenia, a nawet złom. Nie ryzykuj wyrzucenia w błoto swoich pieniędzy i poważnie podejdź do zakupu maszyny budowlanej.

Koszt maszyny to nie wszystko

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na często pomijają kwestię. Zakup maszyny to nie jest jednorazowy wydatek. Każda maszyna potrzebuje profesjonalnego osprzętu, który również kosztuje. Warto zatem sprawdzić ile kosztują chwytaki, łyżki do koparki, czy też łańcuchy, aby móc realnie ocenić koszt zakupu całej maszyny.Części te ulegają eksploatacji, zatem trzeba mieć na uwadze konieczność ich regularnego wymieniania. Ponadto pamiętać należy również, że osprzęt musi być kompatybilny z danym sprzętem. Podejmując się zakupu maszyny sprawdź, jakie dostępne są do niej części zamienne i w jakiej cenie. Świetne jakościowo części do maszyn budowlanych oferuje firma Entrack (https://entrack.pl/).

Komentarze są wyłączone.