Co obejmuje stan surowy zamknięty?

Garaż tynkowany
Ocieplony garaż z płyt warstwowych
6 maja 2021
Oświetlenie ewakuacyjne
Serwisowanie oświetlenia ewakuacyjnego
10 maja 2021
Show all

Co obejmuje stan surowy zamknięty?

Dom w stanie surowym

Budowa domu obejmuje kilka etapów. Stan surowy zamknięty jest etapem, który występuje po wykonaniu stanu surowego otwartego. Nie jest to moment który umożliwia przeprowadzkę.

Etapy budowy domu

Budowa domu podzielona jest na kilka etapów. Jednym z nich jest stan surowy otwarty. Z reguły obiekty wyposażone są już w ściany nośne, komin, strop czy schody wewnętrzne. Kolejnym z nich jest stan surowy zamknięty. Na tym etapie, budowy budynek posiada dach, drzwi zewnętrzne i okna. Prawo budowlane nie definiuje dokładnie, co ma zawierać stan surowy zamknięty. Wszystkie elementy powinny być zawarte w umowie. Budynek z zewnątrz wygląda na skończony, natomiast w środku wymaga wykończenia, które przypada już na stan deweloperski. Stan surowy zamknięty najlepiej zakończyć zanim przyjdzie okres zimowy. Jeżeli budynek będzie nieszczelny, czynniki atmosferyczne mogą wpłynąć negatywnie na jego stan. Ukończenie stanu surowego zamkniętego chroni budynek przed zniszczeniem. Kolejnym z etapów jest stan deweloperski, czyli moment w którym obiekt gotowy jest do wykonania prac wykończeniowych. Wówczas nakładany jest tynk, robione są wylewki, a także doprowadzana zostaje instalacja elektryczna, gniazdka i włączniki. Często zamontowane są już okna z parapetami, grzejniki lub ogrzewanie podłogowe. Ostatnim etapem jest oczywiście dom pod klucz. Jest to stan, w którym budynek jest już wykończony i wystarczy go tylko umeblować. Wszelkie elementy które wchodzą w skład zakupionego obiektu, powinny być wyszczególnione w umowie.

Domy w stanie zamkniętym surowym oferuje firma Lea Development. Nowe osiedle Wzgórze Witosa na śląsku to świetne miejsce dla osób aktywnych, lubiących spacery w otoczeniu zieleni: https://wzgorzewitosa.pl/.

Komentarze są wyłączone.