Brodzik czy odpływ liniowy?

Bojlery solarne nierdzewne z 2 lub 3 wężownicami
12 września 2019
Przygotowanie terenu pod budowę
13 września 2019
Show all

Brodzik czy odpływ liniowy?

Obecnie wiele osób staje przed dylematem co wybrać. W grę wchodzi nowoczesny odpływ liniowy tym samym kabina prysznicowa bez brodzika lub klasyczna wersja z brodzikiem. Na co się zdecydować, jakie są wady i zalety obydwóch rozwiązań?

Odpływy liniowe

Odpływy liniowe montowane w postaci zintegrowanej z płytami. Brak tradycyjnego brodzika sprawia, że niezwykle ważne jest odpowiednie zabezpieczenie powierzchni przed wnikaniem wody. Najwięcej problemu w samodzielnym montażu sprawia prawidłowe wykonani izolacji zabezpieczającej. Konieczne jest bardzo uważne przygotowanie odpowiedniego spadu. Jest on konieczny żeby woda prawidłowo spływała.

Odpływy liniowe sprawdzają się w łazienkach przystosowanych do osób niepełnosprawnych. Takie osoby mogą wjechać pod prysznic na specjalnym wózku bez pokonywania progu.

Takie odpływy znajdziecie na stronie

http://www.wodnetrendy.pl/20-odplywy-liniowe

Rodzaje odpływów liniowych

Odpływy liniowe ze względu na miejsce i sposób montażu możemy podzielić na ścienne oraz podłogowe.

Odpływy ścienne

Odpływy ścienne są zdecydowanie mniej popularne w Polsce niżeli odpływy podłogowe. Chociaż w niektórych miejscach nie można zamontować odpływu w podłodze bez tworzenia progu dotyczy to np. niektórych bloków. Rozwiązaniem jest wtedy odpływ ścienny.

Odpływy podłogowe

Odpływy zamontowane w podłodze wyglądają niezwykle estetycznie i nie zaburzają wyglądu całej łazienki.

Brodziki

Dla wielu osób najlepszym rozwiązaniem są zwyczajne brodziki, które można kupić w komplecie z kabiną prysznicową. Jest to rozwiązanie tanie i nie wymaga specjalnych rozwiązań budowlanych, takich jak dostosowanie spadów podłogi itp. Brodziki można również w bardzo łatwy sposób wymienić, a dzisiaj oprócz tradycyjnych brodzików wykonanych z akrylu możemy kupić również brodziki premium wykonane np. z konglomeratu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *