Zakres zastosowania stali konstrukcyjnej

Zastosowanie śrub trapezowych
5 sierpnia 2022
Koła łańcuchowe z piastą – zasady konserwacji
22 sierpnia 2022
Show all

Zakres zastosowania stali konstrukcyjnej

Stal konstrukcyjna jest na szeroką skalę wykorzystywana zarówno w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym, jak i do budowy infrastruktury drogowej. W niniejszym artykule przedstawiamy więcej informacji o zastosowaniu stali konstrukcyjnej.

Stal konstrukcyjna ma zdecydowaną przewagę nad wieloma innymi materiałami. Jest wytrzymalsza od drewna, odporniejsza na ogień i działanie czynników atmosferycznych. Z uwagi na tą przewagę stal wykorzystuje się na szeroką skalę w budownictwie.

Budowa wielokondygnacyjnych budynków mieszkalnych ze stali

Był czas, kiedy budowa drapaczy chmur trwała wiele lat. Jednak czasy się zmieniły. Dzisiaj budowniczowie w Chinach biją rekordy szybkości budowy wielopiętrowych budynków stalowych. Jako pierwsi zbudowali piętnastopiętrowy hotel w sześć dni, a następnie trzydziestopiętrowy wybudowany w dwa tygodnie. To wszystko dzięki wstępnemu montażowi dużych kształtowników stalowych w zakładach produkcyjnych. Stal konstrukcyjna jest odporna na niszczące działanie burz i trzęsień ziemi. W przypadku klęski żywiołowej stalowe elementy budynku nie pękają, ale ulegają deformacji pod wpływem elastyczności stali.

Budowa hangarów przemysłowych ze stali

Dzięki gotowym do użycia kształtownikom stalowym i panelom warstwowym, ramy konstrukcyjne i obiekty modułowe można szybko zbudować. Dzięki większości prac montażowych wykonywanych w zakładach produkcyjnych, takich jak np.  metalservice.info.pl, oszczędzają pieniądze i czas.

Budowa mostów i innej infrastruktury przy użyciu stali

Stal jest rozciągliwa i wytrzymuje duże obciążenia. Właściwości te pozwalają inżynierom budować monumentalne mosty, które służą przez wiele dziesięcioleci.

Obecnie beton stalowy i stal są używane częściej niż beton konwencjonalny. Beton stalowy to materiał odporny na ścieranie, który bazuje na cemencie o wysokiej wytrzymałości, wodzie, czystym piasku kwarcowym i odtłuszczonym ziarnie stalowym. Taki stop jest mocny i trwały, co czyni go niezastąpionym w budownictwie. Stal ma bardzo pozytywne osiągnięcia ze względu na swoje niekwestionowane zalety i sprawdzoną wydajność.

Komentarze są wyłączone.