Rolki jezdne – gdzie są stosowane?

podnośniki
Kupno czy wynajem – podnośniki koszowe
1 grudnia 2022
Bez czego nie może obejść się kierowca rajdowy?
2 grudnia 2022
Show all

Rolki jezdne – gdzie są stosowane?

Rolki jezdne stanowią jeden z elementów podwozia gąsienicowego, który jest odpowiedzialny za prawidłowe przemieszczanie się maszyny. Ich odpowiednie dopasowane ma ogromne znaczenie w kwestii pracy maszyny jak i bezpieczeństwa. Zakup rolek jezdnych powinien być przemyślany a ich dobór podyktowany zaleceniami producenta. Na co warto więc zwrócić uwagę?

Rolki jezdne do koparek i minikoparek

Rolki jezdne do koparek, jak już zostało to powiedziane powinny być dobrane do maszyny w sposób odpowiedni. Zadaniem rolek jezdnych jest przede wszystkim sprawne i bezproblemowe przenoszenie ciężaru maszyny na gąsienice. Rolki jezdne dzielimy na jedno i dwukrawędziowe, a ich wybór powinien zależeć od rodzaju maszyny. Jak znaleźć odpowiedź które z nich wybrać? Przede wszystkim należy spojrzeć do instrukcji obsługi. To właśnie w niej znajdziemy najpotrzebniejsze informacje na temat osprzętu maszyny, jak i rekomendacje samego producenta. Stosowanie się do jego wskazówek jest jedyną bezpieczną opcją, która nie narazi nas na niepotrzebne koszta naprawy. W razie wątpliwości odnośnie doboru osprzętu należy zgłosić się o pomoc do specjalisty. Pomoże on dopasować odpowiednie rolki i rozwieje wszelkie wątpliwości!

Rolki jezdne a kwestie bezpieczeństwa

Odpowiednio dopasowane rolki jezdne do koparek, jak i minikoparek to sposób na zapewnienie bezpieczeństwa – zarówno pracownikom budowy, jak i osobom znajdującym się na tym terenie. Rolki jezdne, które dopasowane są w sposób nieprawidłowy mogą prowadzić do poważnych usterek – naprawa może być niezwykle kosztowna. Nie zapominajmy, że awaria maszyny może narazić pracowników na urazy i problemy ze zdrowiem. Wybierając rolki jezdne wysokiej jakości możemy z łatwością uniknąć tego typu problemów.

Więcej na temat rolek jezdnych przeczytasz na stronie dystrybutora – firmy Entrack. Zapraszamy pod adres https://entrack.pl/kategoria-produktu/podwozia-gasienicowe/rolki-jezdne/.

Komentarze są wyłączone.