Bez czego nie może obejść się kierowca rajdowy?

Rolki jezdne – gdzie są stosowane?
1 grudnia 2022
szef w biurze
Dlaczego roll up jest przydatnym narzędziem dla każdej firmy?
7 grudnia 2022
Show all

Bez czego nie może obejść się kierowca rajdowy?

Motorsport to zdecydowanie emocjonująca i ekstremalna dyscyplina sportowa. Pełne skupienie, umiejętności i wiedza to podstawa do zdobywania świetnych wyników ale i zachowania bezpieczeństwa. Pamiętajmy jednak, że również wyposażenie kierowcy odgrywa ogromną rolę. Jak zadbać więc o zdrowie i bezpieczeństwo pilota i kierowcy? Oto kilka podpowiedzi.

Obuwie dla kierowcy i pilota, czyli podstawa

Choć oczywiście kask i kombinezon to podstawy, to wiele osób zapomina o tym, jak ważną rolę pełnią również buty kierowców i pilotów wyczynowych. Buty te zabezpieczają stopy przed ewentualnymi urazami, jednocześnie pozwalając na pełną swobodę ruchów. Buty muszą być oczywiście wykonane z wysokiej jakości materiałów – podeszwa musi pozwalać na wyczucie pedałów, będąc również na tyle jakościową by nie zsuwać się z pedałów. Ważne, aby również buty (podobnie jak kombinezon) posiadały homologację. Obuwie musi być również w dobrym rozmiarze – wpłynie to na komfort., który przekłada się z kolei na koncentrację.

Ładowarki do akumulatorów samochodowych

Każdy kierowca wie – i to nie tylko ten wyczynowy – jak ważną kwestią jest zakup ładowarki do akumulatorów samochodowych. Przypadki się zdarzają, a stary akumulator bardzo często lubi płatać nam figle, szczególnie jeśli akurat się spieszymy. Zakup ładowarki do akumulatorów pozwoli rozwiązać problem w dość szybki i tani sposób. Dzięki ładowaniu akumulatora możemy zauważyć czy problem jest bardziej złożony czy wystarczy jego naładowanie.

ładowarki do akumulatorów samochodowych dostępne są pod adresem https://motorsport.2brally.pl/PL/ladowarki-akumulatora.

Rękawice samochodowe dla kierowców

Rękawice samochodowe doskonale sprawdzają się nie tylko w przypadku kierowców wyczynowych. Choć oczywiście te dedykowane jeździe wyczynowej posiadają homologację i nieco różnią się od tych do jazdy cywilnej, rękawiczki są doskonałym wyborem! Przede wszystkim zwiększają przyczepność dłoni do kierownicy, dzięki czemu o wiele lepiej i bezpieczniej prowadzi się pojazd. Rękawice te chronią również przed pojawianiem się odcisków i potliwością dłoni – co jest niezwykle ważne podczas ekstremalnej jazdy.

Komentarze są wyłączone.