Podstawowe funkcje i części kombajnów

Uprawnienia SEP
28 czerwca 2017
zasuwy nożowe
Zasuwy nożowe – działanie i rodzaje
19 lipca 2017
Show all

Podstawowe funkcje i części kombajnów

kombajn zbożowy

kombajn zbożowy

Kombajn zbożowy to złożona maszyna rolnicza. Jest to skomplikowana maszyna zbierająca, która wykonuje różne funkcje innych pojedynczych operacji. Niektóre wspólne funkcje typowych kombajnów rolniczych to:

  1. Przenoszenie i podawanie – Przenoszenie i podawanie obejmuje transport i przenoszenie upraw do maszyny.
  2. Wycinanie – kombajn zbożowy tnie uprawy w pozycji stojącej, chwyta grządki lub zaczepy np. kukurydzy. Pokosy są wprowadzane do kombajnu w celu pobrania i przetworzenia.
  3. Omłacanie – kombajn zbożowy pomaga również w usuwaniu ziaren ze strąków.
  4. Oddzielenie – jedną z głównych funkcji kombajnu zbożowego jest oddzielenie ziarna od słomy, łusek lub łodyg.
  5. Czyszczenie – Ze zboża można usunąć plewy i resztki za pomocą kombajnu zbożowego.
brona talerzowa

brona talerzowa

Podstawowe części kombajnu zbożowego

Kombajn zbożowy składa się z sześciu głównych części:

  1. Oś brony – Jest to ważna część, która może posiadać brony talerzowe, składające się z zwykle z najlepszych części. Pozwala złamać nawet najtwardszą darń.
  2. Bagnety – Jak sama nazwa wskazuje, są głównym narzędziem zbierania plonów. Są to również dwa typy to pojedynczy bagnet do zbierania, lub podwójny.
  3. Noże kosy do kombajnu – Ostrza do zbioru są używane w kombajnach takich jak Swaraj, New Holland, John Deere i żniwiarkach mechanicznych itp.
  4. Bębny kombajnu – są idealne do zbierania różnych upraw, takich jak pszenica, płatki zbożowe itp. Musisz upewnić się, że te pręty są zawsze odporne na korozję, co ma wysoką jakość i opłacalność.
  5. Brona talerzowa – Oferuje ekonomiczny sposób pracy w rolnictwie. Są to poręczne narzędzia do upraw tradycyjnych i generalnie są używane do cięcia resztek zawierających się w górnej warstwie gleby.

Pełną gamę części do kombajnu znajdziesz na stronie sklep-rolnicze.eu, w której dostać można zamienniki części do wielu maszyn rolniczych, w tym kombajnów zbożowych i ziemniaczanych.

kombajn zbożowy

kombajn zbożowy

 

Komentarze są wyłączone.