Narożnik technorattanowy czy dwie sofy? Co wybrać na taras?

Tapety czy naklejki? Co do pokoju dziecięcego?
9 lipca 2019
prywatne boisko sportowe
Budowa boiska sportowego – o czym pamiętać?
12 lipca 2019
Show all

Narożnik technorattanowy czy dwie sofy? Co wybrać na taras?

Narożnik technorattanowy czy dwie sofy? Takie pytanie zadaje sobie wielu posiadaczy ogrodu w letnim okresie. My jednak doradzamy dla kogo odpowiedniejszy jest wybór dwóch sof, a dla kogo narożnika. Przeczytajcie koniecznie co wybrać!

Technorattan. Kilka słów o tym materiale

Technorattan to materiał z którego tworzone są meble ogrodowe. Materiał ten cechuje się bardzo dużą wytrzymałością. W dużej mierze jest ona wynikiem tego, że włókna w technorattanie osobno są zaplatane na metalowy stelaż. Zwiększa to wytrzymałość tego materiału oraz elastyczność. Jest on również odporny na działanie słońca. To niezwykle istotne, gdyż meble ogrodowe przez kilka miesięcy są na nieustannej ekspozycji słonecznej.

 

Sofa z technorattanu

Sofy z technorattanu charakteryzują się tym, że zazwyczaj tworzone są do trzech miejsc siedzących. Najczęściej jednak spotyka się sofy dwuosobowe. Jeżeli dysponujemy niewielką przestrzenią na tarasie dwie sofy to lepsze rozwiązanie niżeli zakup narożnika. Wadą sof jest z pewnością to, że dwie osoby nie mogą się na niej swobodnie położyć. Jeżeli zatem zależy wam na leżakowaniu we dwoje to to rozwiązanie nie sprawdzi się.

Trzeba sobie jednak powiedzieć, że sofy pozwalają na zaoszczędzenie miejsca.

 

Narożnik z technorattanu

Narożnik z technorattanu to doskonałe rozwiązanie jeżeli zależy nam na tworzeniu tarasu w domowym klimacie. Narożnik wyglądają idealnie, gdy taras staje się przedłużeniem salonu. Ten mebel technorattanowy zazwyczaj składa się z dwóch modułów co w znaczny sposób ułatwia przechowywania mebla zimą. Co do ilości miejsca w narożniku technorattanowym, to może być ona olbrzymia. W sklepach znajdziemy obszerne narożniki, na których usiąść jednocześnie może nawet 10 osób. Jednak żeby kupić taki mebel trzeba dysponować olbrzymim tarasem. Na szczęście w Bel Giardino znajdziecie zarówno małe jak i duże narożniki z technorattanu, więc z pewnością dopasujecie rozmiar do wielkości swojego tarasu. https://www.belgiardino.pl/36-narozniki-ogrodowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *