Najpopularniejsze typy sygnalizatorów ppoż

Koła pasowe zębate – jak wybrać najlepsze?
24 stycznia 2022
Zadbaj o detale w swoim domu!
7 lutego 2022
Show all

Najpopularniejsze typy sygnalizatorów ppoż

Chcąc stworzyć bezpieczny dom, niezbędna jest inwestycja w specjalistyczne urządzenia alarmujące. Jedną z najpopularniejszych grup urządzeń w tej dziedzinie są sygnalizatory przeciwpożarowe. Ich zastosowanie może zmniejszyć ryzyko wybuchu pożaru, a nawet ochronić nas i nasze zdrowie przed pożarem. Jakie urządzenia wybrać, czym kierować się przy wyborze sygnalizatorów ppoż? Dowiesz się w poniższym artykule.

Sygnalizatory zewnętrzne i wewnętrzne

Wśród dostępnych modeli sygnalizatorów można wyróżnić te, które dedykowane są do montażu na zewnątrz budynku jak i te, które montuje się wewnątrz domu. Ich wybór jest jednak kwestią indywidualną sami musimy ocenić, który typ sygnalizatora sprawdzi się lepiej. Sygnalizator zewnętrzny to w praktyce urządzenie montowane rzadziej niżeli te do użytku wewnętrznego.

Sygnalizatory optyczne i akustyczne

W sytuacji zagrożenia pożarem ważne jest aby urządzenie wysyłało odpowiednie komunikaty. Pomocne w tym okazują się być sygnalizatory, które alarmują w sytuacji zagrożenia pożarem. Urządzenia ppoż są skonstruowane w taki sposób, że mogą wydawać zarówno komunikaty dźwiękowe jak i świetle. Możemy więc wybierać spośród sygnalizatorów ppoż optycznych, akustycznych lub łączących obie te funkcje.

Certyfikowane urządzenia alarmujące

Bez względu na to czy zdecydujemy się na sygnalizatory optyczne czy akustyczne w każdym przypadku ważne jest aby urządzenia posiadały dokumenty wydane przez CNBOP-PIB. Pewność, że kupujemy sprawdzone i w pełni użytkowe urządzenia możemy mieć wtedy gdy zdecydujemy się na ich zakup u producenta. W Polsce jednym z wiodących producentów sygnalizatorów przeciwpożarowych jest W2 – firma specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu elektroniki profesjonalnej. Na stronie producenta https://w2.com.pl/product_cat/sygnalizatory/– znajdziesz ofertę sygnalizatorów i szczegółową specyfikację odnośnie oferowanych urządzeń. Jeśli nie wiesz jaki sygnalizator ppoż wybrać, możesz skontaktować się z firmą i skorzystać z fachowego doradztwa.

 

Komentarze są wyłączone.