Jak wykonać docieplanie dachu pianką poliuretanową?

Zestaw mebli do pokoju dziecka – wyposażenie pokoju dziecięcego
4 listopada 2020
ładowarka kołowa
Najlepsze maszyny do załadunku materiału
10 listopada 2020
Show all

Jak wykonać docieplanie dachu pianką poliuretanową?

Ocieplanie dachu

Nieocieplony dach może powodować, że z domu ucieka aż 30% zgromadzonego ciepła. Warto więc postawić na docieplanie dachu, które pomoże zminimalizować to zjawisko.

Pianka poliuretanowa – czym jest?

 

Pianka poliuretanowa to nowoczesne rozwiązanie natryskowe. Dzięki niej możesz wykonać izolację nie tylko dachów, ale także fundamentów. Sprawdzi się zarówno podczas renowacji starych dachów, jak i na nowych budynkach. Jeżeli zależy Ci na szybkim wykonaniu docieplenia dachu, pianka będzie najlepszym rozwiązaniem. Wykonuje się ją bezpośrednio na obiekcie, za pomocą dedykowanego agregatu. Do wykonania docieplenia dachu pianką poliuretanową niezbędne jest zatrudnienie ekipy zewnętrznej. Jeżeli chcesz wykonać to sam, lepiej skorzystać z innej technologii. Charakterystyczną dla tej metody pianę, uzyskuje się poprzez pomieszanie poliolu z izocyjanianem, w skutek czego – za pomocą ciśnienia dochodzi do reakcji chemicznej.

Ocieplanie dachu – etapy

 

Przed rozpoczęciem prac nad docieplaniem dachu pianką, należy sprawdzić jego stan. Nie warto tracić czasu i pieniędzy jeżeli dach jest uszkodzony czy nieszczelny. Ważne jest również sprawdzenie ułożenia instalacji oraz innych elementów, które mogą wpłynąć na wykonywaną pracę. Ważnym etapem jest zabezpieczenie folią wszystkich rzeczy, które mogą zostać zabrudzone podczas natrysku pianką poliuretanową np. okna, drzwi. Warto również skonsultować się wcześniej z ekipą wykonującą ocieplenie, o jakie elementy musisz zadbać, a które wykonywane są przez firmę. Jeżeli wszystko jest przygotowane, można przejść do etapu realizacji, czyli natrysku pianą. Izolację nakładamy równomiernie na całej powierzchni dachu.

Zalety ocieplania pianką

 

Decydując się na piankę poliuretanową zyskujesz przede wszystkim termo i hydroizolację w jednym. Oszczędzisz na kosztach ogrzewania oraz klimatyzowania budynku. Dodatkowo, pianka nie wymaga wcześniejszego zrywania starego podłoża, co może mieć miejsce w przypadku innych termoizolacji. Piankę cechuję idealna przyczepność do większości podłoży.

Oprócz tego ocieplanie pianką pozwala na:

  • eliminowanie łączeń hydroizolacji,
  • redukcję mostków termicznych.

Więcej o docieplaniu dachu pianką możesz znaleźć na stronie: https://www.prodartech.pl/dachy/

Komentarze są wyłączone.