Jak urządzić salon w skandynawskim stylu?

Garaże
Czy warto budować garaż z płyt warstwowych?
2 sierpnia 2021
Ogrody zimowe
Dla kogo ogród zimowy?
4 sierpnia 2021
Show all

Jak urządzić salon w skandynawskim stylu?

Salon skandynawski

Od wielu lat popularnym trendem we wnętrzach jest styl skandynawski. Minimalizm i uniwersalność tego wystroju sprawia, że tak chętnie wybierany jest wśród wielu osób na całym świecie. Sprawdź, jakie elementy musi zawierać salon, żeby wpisywał się w ramy stylu skandynawskiego.


Najważniejsze elementy skandynawskiego salonu

Bardzo ważną częścią salonu jest oczywiście kanapa. Odgrywa ona kluczową rolę w całej filozofii skandynawów jakim jest hygge. Spędzanie czasu na relaksowaniu się w salonie jest istotną częścią dnia. Kanapa powinna być oczywiście wygodna. Jeżeli chodzi o design to króluje prostota, organiczne i naturalne tkaniny. Miękka kanapa na drewnianych nóżkach to mebel, który musi znaleźć się w skandynawskim salonie. Po kanapie, ważnym meblem jest stolik kawowy. Skandynawowie sporo czasu spędzają na piciu kawy, często z gronem znajomych. Na stoliku możemy położyć kubek, gazetę czy książkę. Najczęściej, stoliki wykonywane są z drewna. Styl skandynawski to także funkcjonalność, dlatego im więcej półek i ukrytych szuflad w stole tym lepiej. Salon często łączony jest z aneksem kuchennym. Wspólne posiłki i picie herbaty czy kawy to ulubione zajęcie Skandynawów. Charakterystycznym elementem stylu skandynawskiego są również regały. Proste, drewniane półki lub metalowy stelaż to idealny wybór. Minimalizm i czyste wnętrze najczęściej uzupełniane jest o stylowe dodatki. Mogą być stonowane lub w kontrastowych kolorach. Poduchy i koce z naturalnych materiałów to must have w każdym skandynawskim salonie. Ocieplają wnętrze, sprawiają że jest bardziej przytulnie i domowo. Wśród dodatków królują również zasłony oraz fotografie i plakaty.
Styl skandynawski króluje nie tylko w Polsce. Uniwersalność i ponadczasowy charakter wystroju wnętrz sprawia, że chętnie stosowany jest zarówno w większych jak i małych pomieszczeniach. Dużo inspiracji i dodatków do wnętrz, znajdziesz w ofercie sklepu Amazing Decor: https://amazingdecor.pl/.

Komentarze są wyłączone.