Gąsienice gumowe – kiedy warto je wybrać?

Obudowa ręczna
Nowoczesne obudowy ręczne
1 marca 2021
murawa
Najpopularniejsze nawierzchnie sportowe- ranking 2021
2 kwietnia 2021
Show all

Gąsienice gumowe – kiedy warto je wybrać?

gąsienice gumowe do koparek

Ciężko wyobrazić sobie plac budowy bez tych wszystkich niezbędnych maszyn. Aby praca przebiegała bez problemów, należy zadbać o odpowiednie ich przygotowanie. Gąsienice gumowe sprawdzą się idealnie w wielu sytuacjach. Kiedy warto je wybrać? Zapraszamy do lektury.

Gąsienice gumowe do koparek

Gąsienice gumowe często stosowane są do koparek, które pracują na placu budowy na odpowiednim dla nich terenie. Warto tutaj wspomnieć, że do wielkogabarytowych maszyn, wybór ich byłby problemem, lecz nieco mniejszy sprzęt może być wyposażony w ten rodzaj gąsienic. Gąsienice gumowe do koparek — podobnie jak wszystkie inne części — wykonywane są z najwyższej jakości materiałów, które są odporne na ścieranie (które jest głównym czynnikiem, przez który podwozia gąsienicowe się niszczą), nacisk i nie najłatwiejsze warunki. Pamiętajmy, że to nie zwalnia nas jednak od regularnej kontroli i wymiany gąsienic. Mimo tego, że guma wykorzystywana do produkcji gąsienic jest wysokiej jakości, to pamiętajmy, że zużywa się ona podobnie jak wszystkie inne części. Dla bezpieczeństwa i komfortu gąsienice należy regularnie sprawdzać i wymieniać.

minikoparki gąsienice

Minikoparki — gąsienice

Minikoparki i gąsienice, można by powiedzieć, że są niemal nierozłączne. Jak można się domyślić, minikoparki to jedne z mniejszych gabarytowo maszyn, które pracują na budowie. Właśnie dlatego gąsienice gumowe są tak chętnie do nich wybierane. Powodem jest również to, że minikoparki są znacznie mniej eksploatowane niż ich nieco większe odpowiedniki. Zaletą podwozia gumowego jest mniejszy nacisk na podłoże, przez co nie jest ono tak niszczone, co w wielu przypadkach jest bardzo ważne dla operatorów i reszty pracowników. Niezależnie jednak od tego, czy wybieramy gąsienice gumowe do koparek, czy minikoparek, warto pamiętać, że niektóre podłoża nie będą dla nich dobre. Wtedy warto sięgnąć po nieco twardszą alternatywę, czyli te wykonane ze stali.

Jeśli chcesz zdobyć więcej informacji na temat gumowych gąsienic do koparek, zapraszamy na stronę https://entrack.pl/gasienice-gumowe/, na której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Komentarze są wyłączone.