Dlaczego teleskopowe wózki widłowe to dobre rozwiązanie?

Ciągniki Ursus C-330 – czy trudno jest zakupić części zamienne?
4 sierpnia 2020
Która wanna wolnostojąca sprawdzi się w Twojej łazience?
21 sierpnia 2020
Show all

Dlaczego teleskopowe wózki widłowe to dobre rozwiązanie?

teleskopowe wózki widłowe

Niezwykle ważne i nieocenione jest posiadanie maszyn wszędzie tam, gdzie konieczny jest transport oraz przenoszenie materiałów, których waga jest tak ogromna, że podniesienie ich gołymi rękami pracowników jest niemalże niemożliwe. Wszystkie miejsca takie jak magazyny, hurtownie, składy materiałów budowlanych, porty, lotniska, a nawet supermarkety, które tak często odwiedzamy, korzystają z tego rodzaju maszyn, by usprawnić i przyspieszyć pracę. W dzisiejszym tekście opiszemy jedną z takich maszyn, a jest nim teleskopowy wózek widłowy.

Czym jest teleskopowy wózek widłowy?

Teleskopowe wózki widłowe, często nazywane wózkami podnośnikowymi jezdniowymi, są maszynami, które co prawda zaliczają się do wózków widłowych, jednak nie są one do nich aż tak podobne. Różnica polega na tym, że wózki podnośnikowe jezdniowe nie ograniczają się tylko do jednego, kluczowego elementu, a mianowicie wideł, które są przecież nieodłącznym elementem wózka widłowego. Sprowadza się to do tego, że te maszyny klasyfikowane są jako podnośniki teleskopowe. Podnośniki teleskopowe można podzielić na dwa rodzaje – teleskopowe czołowe i obrotowe. Te pierwsze cechują się nieruchomą kabiną, w której zasiada operator, a wysięgnik zamontowany jest po prawej stronie maszyny. Z kolei obrotowe, jak sama nazwa wskazuje, posiadają obrotową kabinę, która łącznie z wysięgnikiem jest zdolna wykonać pełny obrót.

Plusy teleskopowych wózków widłowych

Plusów, jakie mają teleskopowe wózki widłowe, jest niezmiernie wiele. Te maszyny są jednymi z najbardziej uniwersalnych urządzeń. Jednocześnie są one bardzo wytrzymałe i wydajne, dzięki czemu są one chętnie wybierane na budowach. Ogromnym plusem jest także szeroki wybór osprzętu, który można zamontować do urządzenia, wedle swoich potrzeb. Bezpieczeństwo również jest ogromnym jak nie jednym z najważniejszych plusem tych wózków. Operator, który pracuje z tą maszyną, ma dużo większe pole widzenia, co sprowadza do tego, że jest to o wiele bezpieczniejsze nie tylko dla samego operatora, ale również całego otoczenia w miejscu pracy.

Zastosowanie sprzętu

Te wózki są zdecydowanie stworzone do wszelkich zadań, praktycznie niewykonalnych dla człowieka. Szeroki wybór osprzętu sprawia, że lista miejsc do wykorzystania tego typu maszyn jest praktycznie nieograniczona. Świetnie sprawdzają się zarówno na budowach, jak i wszelkich halach, a nawet w gospodarstwach rolniczych. Jest to nieoceniona pomoc podczas hodowli zwierząt – rozwóz paszy, przenoszenie bel z sianem staje się wiele prostsze, jeśli używa się do tego sprzętu. Kilkutonowe towary, które przebywają drogę morską lub powietrzną przenoszone są za pomocą wózków teleskopowych, tak samo, jak materiały budowlane. Nawet na co dzień można spotkać te maszyny, na przykład podczas prac polegających nad utrzymaniem odpowiedniego stanu infrastruktury, przycinania drzew itd.

 

Dowiedz się więcej o teleskopowych wózkach widłowych. Odwiedź: https://kmm.info.pl/produkty/wozki-widlowe/

Komentarze są wyłączone.