Cechy dobrego garażu

sprzęgło
Części maszyn – wszystko co powinieneś wiedzieć
17 listopada 2020
Ogród zimowy
Popularne formy i kształty oranżerii
2 grudnia 2020
Show all

Cechy dobrego garażu

Garaż wolnostojący

Coraz częściej garaż oprócz pomieszczenia dla pojazdów, wykorzystywany jest również do dodatkowych funkcji. Przed budową warto dokładnie rozplanować do czego będzie nam służyć oraz jakie wymiary będą dla nas wystarczające.

Na co zwrócić uwagę przy planowaniu?

Przed przystąpieniem do projektowania, warto zwrócić uwagę na lokalizację. Jeżeli mieszkamy przy ruchliwej ulicy, warto żeby wjazd do garażu umożliwiał nam swobodne manewrowanie w obrębie posesji, bez konieczności wjeżdżania na jezdnię.

Wielkość garażu uzależniona jest głównie od liczby pojazdów, które będziemy w nim parkować. Poza miejscem na samochód, ważne jest zadbanie o dodatkową przestrzeń na narzędzia, opony i inne akcesoria. Jeżeli garaż będzie służył jedynie do przechowywania pojazdów nie musi być ogrzewany. W momencie, gdy chcesz wykonywać w nim jakieś dodatkowe prace warto przemyśleć ten aspekt.

Wybór bramy jest również ważnym elementem. Musi być przede wszystkim łatwa w obsłudze, bezpieczna, energooszczędna i funkcjonalna. Przed ostatecznym wyborem należy zwrócić uwagę na ilość miejsca przed garażem.

Garaż wolnostojący czy wbudowany w dom?

W przypadku domu, musimy zadać sobie pytanie czy nasz garaż powinien być wolnostojący, czy przylegać do konstrukcji domu. Garaż przylegający do domu pozwala zaoszczędzić miejsce, a także umożliwia zabudowanie przestrzeni nad nim w część mieszkalną. Takie pomieszczenie to również ułatwienie dla domowników. Możemy dostać się do garażu bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Optymalnym rozwiązaniem jest jednak rozdzielenie garażu od części mieszkalnej, z uwagi na różnicę temperatur. Jego dodatkowe ogrzewanie mija się z celem, z uwagi na to, że przy otwieraniu całe nagromadzone ciepło i tak się ulatnia. Mniej popularnym rozwiązaniem są garaże wolnostojące. Z reguły decydują się na nie osoby, które posiadają duże działki. Powierzchnia takiego garażu jest dużo większa, niż pomieszczenia na jedno czy dwa auta – dodatkowo służy jako miejsce do przechowywania.

Duży, odpowiednio zagospodarowany garaż to świetne miejsce do wykonywania dodatkowych prac samochodowych i nie tylko. Możesz go wyposażyć w dodatkowe szafki na narzędzia, stół do pracy itp. Jeżeli przymierzasz się do projektowania swojego garażu, zajrzyj na stronę https://www.piotr.com.pl/, gdzie znajdziesz garaże dopracowane wg indywidualnych potrzeb każdego Klienta.

Komentarze są wyłączone.