Mieszkania deweloperskie – Śląsk czy Małopolska?

instrukcja przeciwpożarowa
Kto musi posiadać instrukcje bezpieczeństwa pożarowego
8 czerwca 2018
Jak zarobić w przemyśle budowlanym?
25 czerwca 2018
Show all

Mieszkania deweloperskie – Śląsk czy Małopolska?

mieszkania deweloperskie śląsk

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, w którym jest czas na wyprowadzkę od rodziców i usamodzielnienie się. Wówczas zastanawiamy się nad tym czy warto zainwestować w mieszkanie własnościowe czy jednak postawić na wynajem. Istnieje wiele argumentów za rozwiązaniem pierwszym, jak i drugim. Jednak część osób twierdzi, iż mieszkanie na kredyt to ciężka sprawa i nie lada ryzyko. Z drugiej strony, wynajmowanie nieruchomości wiąże się z opłacaniem czynszu oraz dodatkowym wynagrodzeniem dla wynajmującego, który może w ten sposób spłacać mieszkanie.

Mieszkania deweloperskie czy z rynku wtórnego?

Jeśli już zdecydujemy się faktycznie na zakup mieszkania głowimy się nad tym, czy ma to być mieszkanie z rynku pierwotnego czy wtórnego. Czytamy wiele opinii na temat danego rozwiązania, próbujemy wypisać sobie wszelkie ,,za’’ i ,,przeciw’’. Decyzja jednak zależy w dużym stopniu od nas i od tego, czego oczekujemy od mieszkania. Czy ma to być nieruchomość w stanie surowym, w którym sami możemy zadecydować o kolorze ścian czy rodzaju podłogi bez demolki. Czy jednak wolimy mieszkanie już urządzone, które po dodaniu kilku elementów będzie ,,nasze’’. Wątpliwości jest wiele, jednak w tym artykule skupimy się głównie na mieszkaniach deweloperskich, których Śląsk i Małopolska oferuje całkiem sporo.

Mieszkania deweloperskie – Śląsk czy Małopolska? Co wybrać?

mieszkania deweloperskie śląsk

Przychodzi również wybór konkretnego miejsca, w którym pragniemy zamieszkać. W tym artykule jednak porównamy Śląsk oraz Małopolskę.

Przede wszystkim województwo śląskie to konurbacja kilku większych miast. Na pewno jest tu łatwiej o pracę, gdyż bliskość położenia tychże miejscowości wpływa korzystnie na funkcjonującą tutaj komunikację (nie tylko miejską). Ciągłe remonty i budowy dróg sprawiają, że przemieszczanie się nawet między miastami odległymi około 30-50 km jest bardzo szybkie i łatwe. Mieszkając na Śląsku nie musisz być zamknięty na propozycje ofert pracy, które znajdują się w pobliżu twojego miejsca zamieszkania. A to chyba właściwie jedna z najważniejszych rzeczy… Z kolei Małopolska, to jedna z ładniejszych części kraju. Jednak o pracę będzie tutaj nieco ciężej aniżeli na śląsku. Pamiętajmy, że decydując się na zakup mieszkania deweloperskiego musimy mieć na uwadze fakt, iż przeważnie dobieramy do tego kredyt, który musimy spłacać przez wiele, wiele lat. Dlatego jednym z głównych czynników, kiedy bierzemy pod uwagę zakup, powinna być na pewno praca, ale i również atrakcyjna lokalizacja.

Jeśli szukasz mieszkań deweloperskich na Śląsku – sprawdź Domy Śląskie! KLIKNIJ I PRZEJDŹ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *