Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat obuwia antystatycznego

Jak znaleźć idealne mieszkanie?
2 lipca 2020
Rejestracja czasu pracy – jak prowadzić ją w swojej firmie?
4 sierpnia 2020
Show all

Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat obuwia antystatycznego

buty robocze

W niektórych zawodach konieczne jest stosowanie środków ochrony indywidualnej. Co w szczególności powinny one obejmować regulują zasady bhp. W większości w ramach środków ochrony indywidualnej zaleca się noszenie obuwia ochronnego.
Szczególnie muszą je nosić pracownicy, którzy na co dzień obsługują urządzenia elektryczne pow. 250 V. Zatem obuwie antystatyczne to buty ochronne, które są noszone w celu zmniejszenia lub wyeliminowania zagrożeń elektrostatycznych.

Jakie zastosowanie mają buty elektrostatyczne

Kupując ten typ obuwia ochronnego możemy mieć pewność, że stopy są chronione we właściwy sposób. Buty elektrostatyczne eliminują elektrostatyczne działanie na ludzkie ciało. Takie obuwie może zapobiegać przed porażeniem prądem elektrycznym.

Co istotne podczas użytkowania butów ochronnych elektrostatycznych nie należy jednocześnie nosić grubych skarpet z wełny izolacyjnej i wkładek izolacyjnych. Większość modeli obuwia antystatycznego posiada podeszwę antypoślizgową. Dzięki niem możliwa jest ochrona stopy przed ewentualnym poślizgnięciem.

Dla kogo dedykowane jest obuwie antystatyczne? Jak się okazuje obuwie elektrostatyczne jest użytkowane nie tylko przez elektryków, sprawdza się również w przemyśle elektronicznym, komputerowy, samochodowym oraz w instytutach laboratoryjnych.

Buty elektrostatyczne oznaczenie

Każde obuwie ochronne musi spełniać dość restrykcyjne normy. Nie inaczej jest w przypadku obuwia antystatycznego. Kupując buty ochronne elektrostatyczne powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy spełniają one odpowiednie normy. EN ISO 61340-4-3 ESD to norma dla obuwia elektrostatycznego chroniącego do określonych zastosowań. Poszukując butów, które spełniających wszelkie normy i są produkowane z najwyższej jakości materiałów warto zapoznać się z ofertą polskiego producenta obuwia ochronnego PPO (oferta obuwia dostępna na stronie https://www.ppo.pl) marka jest znana w kraju i na świecie tworzy obuwie solidne i bezpieczne.

Komentarze są wyłączone.