Usługa śrutowania – na czym polega śrutowanie?

klimatyzacja
Serwis klimatyzacji Śląsk – jak umówić specjalistę?
10 sierpnia 2021
Maty podłogowe – co trzeba o nich wiedzieć?
2 września 2021
Show all

Usługa śrutowania – na czym polega śrutowanie?

Śrutowanie to mechaniczna obróbka metalu polegająca na dokładnym oczyszczeniu jego powierzchni oraz przygotowania go do dalszych obróbek na przykład w postaci malowania. Śrutowanie, podobnie jak cały proces obróbki metalu, wymaga ogromu precyzji i specjalistycznych narzędzi. Dowiedz się czym jest usługa śrutowania i jakie maszyny wykorzystywane są podczas jej świadczenia.

Śrutowanie – na czym polega?

Oczyszczanie materiałów tak trwałych jak metal nie należy do zadań prostych i w przypadku manualnego jego wykonywania byłoby bardzo czasochłonne. Śrutowanie to proces oczyszczania powierzchni metalowych przy wykorzystaniu śrutu lub ścierniwa (drobnego materiału, którym mogą być kruszywa, piasek a nawet kuleczki metalowe o różnych średnicach wykonywane z najróżniejszych materiałów – jego wybór zależny jest od specyfiki oczyszczanego metalu) wyrzucanego pod dużym ciśnieniem. Odbijające się od powierzchni ścierniwo przekazuje energię oczyszczanemu elementowi i wprawia go w wibracje, podczas śrutowania dużą rolę gra również siła tarcie i uderzenie, które powodują odpryskiwanie zestarzałych warstw malarskich oraz brudu.

Usługa śrutowania – wykorzystywane maszyny

Usługa śrutowania wymaga od przedsiębiorstwa świadczącego usługi obróbki metalu bardzo dobrze wyposażonego parku maszyn. Samo śrutowanie przeważnie jest zlecane z tytułu tego, że śrutownice są kosztownymi maszynami rzadko kiedy przystosowanymi do transportu. Zakłady świadczące usługę śrutowania przeważnie wyposażone są w kilka rodzajów śrutownic w tym w te najpopularniejsze: śrutownice wirnikowe, śrutownice wsadowo-nieckowe, śrutownice przelotowe i śrutownice zawieszkowe – to pozwala im na śrutowanie właściwie dowolnych elementów – zarówno stalowych wykorzystywanych przy budowie konstrukcji stalowych, jak i zdecydowanie mniejszych – np. blach. Usługa śrutowania wymaga od przedsiębiorstwa nie tylko urządzeń umożliwiających dokładne oczyszczenie niemal dowolnego elementu ale również wyspecjalizowanej kadry. Takim przedsiębiorstwem jest Metaltech-Serwis, z którego zakresem usług zapoznać się można na stronie https://metaltech-serwis.pl/?mod=47.

Usługa śrutowania – Metaltech-Serwis

Oferowana przez Metaltech-Serwis usługa śrutowania gwarantuje zachowanie parametrów technicznych obrabianego materiału a przy tym dokładne jego przygotowanie do dalszych prac nad nim. Nasz park maszyn przystosowany jest do oczyszczania najróżniejszych metali poczynając od stali, poprzez blachę aż po żelazo. Usługa śrutowania świadczona przez specjalistów Metaltech-Serwis to nie tylko pewność, że oczyszczony materiał będzie doskonale przygotowany ale również gwarancja terminowego świadczenia usługi. Metaltech-Serwis to firma, która kontynuuje tradycje zakładu Technical Nowa Sól – zaufaj doświadczonym specjalistom i krzewionym przez Metaltech-Serwis wartościom.

Komentarze są wyłączone.