Technika docieplania dachu pianką

klamki do drzwi
Wybieramy drzwi do mieszkania!
7 kwietnia 2021
Projektowanie więźb dachowych
Parę słów o więźbach dachowych
8 kwietnia 2021
Show all

Technika docieplania dachu pianką

Docieplanie

Prawidłowe ocieplenie dachu jest bardzo istotnym elementem w każdym domu. To właśnie przez nieszczelny dach, ucieka nam najwięcej zgromadzonego ciepła. Coraz częściej wykorzystywanym materiałem izolacyjnym jest pianka PUR.

Na co zwrócić uwagę?

Docieplanie dachu pianką nie może być wykonywane przez amatorów. Do tego celu zatrudnij profesjonalną ekipę, która będzie dysponować odpowiednim sprzętem. Aby wykonać ocieplanie musi panować odpowiednia temperatura oraz wilgotność powietrza. Powierzchnia pod natrysk musi być odpowiednio przygotowana. Dach musi być oczyszczony, stare podłoże usunięte. Warto również sprawdzić czy nie występuje konieczność poprawek blacharskich czy instalacyjnych.

Jak wykonać izolacje pianką? Ocieplanie pianką cena

Ocieplanie dachu pianką PUR następuję poprzez technikę natryskową. Potrzebny jest do tego nowoczesny sprzęt tj. agregat. Proces docieplania dachu jest bardzo prosty i szybki. Zaletą pianki PUR jest fakt, że idealnie dopasowuje się i przywiera do podłoża. Wydobywając pianę z agregatu, zwiększa ona swoją objętość i wypełnia wszelkie szczeliny. Tworzą jednolitą powłokę, która jest bardzo szczelna. Materiał łatwo dopasowuje się kształtem, dlatego świetnie sprawdza się w trudno dostępnych miejscach.

Koszt docieplania pianką jest uzależniony głównie od powierzchni, którą będziemy ocieplać. Cena będzie więc liczona od metra2. W zależności od tego czy mamy do czynienia z dachem skośnym czy płaski, cena może się różnić. Na wyższy koszt wpływa rodzaj materiału, a także grubość warstwy jaka zostanie zaaplikowana. Im większa powierzchnia, tym większy nakład pracy, a co za tym idzie zwiększone są koszty wykonania.

Zalety docieplania dachu pianką

Największą korzyścią docieplania dachu pianką PUR jest oczywiście wysoka szczelność. Każdą szczelinę i załamanie jesteśmy w stanie wypełnić, co ogranicza ryzyko ucieczki ciepła. Dodatkowo, pianka poliuretanowa nadaje się zarówno w przypadku nowych obiektów, jak i tych które muszą zostać zmodernizowane.

Jeżeli szukasz odpowiedniej ekipy, która wykona ocieplenie pianką w Twoim domu, zapoznaj się z ofertą https://www.prodartech.pl/ .

Komentarze są wyłączone.