Szlifierka kątowa – kiedy i do czego jest wykorzystywana?

Mieszarki turbinowe i oczyszczarki wirnikowe – modernizacja
26 kwietnia 2021
Garaż tynkowany
Ocieplony garaż z płyt warstwowych
6 maja 2021
Show all

Szlifierka kątowa – kiedy i do czego jest wykorzystywana?

Szlifierka kątowa to narzędzie, które jest niezastąpione podczas szeregu różnorodnych prac. Idealnie sprawdzi się nie tylko w zaciszu domowego warsztatu, ale także w firmie. Szlifierka kątowa ma wiele zastosowań podczas różnych prac remontowych. Do czego może nam się przydać szlifierka kątowa? Jak wybrać taką, która będzie najlepsza?

Zastosowania szlifierki kątowej

Szlifierka kątowa to urządzenie wielofunkcyjne. Jest niezastąpiona podczas np. szlifowania oraz cięcia metalu. Sprawdzi się też w przypadku prętów, blachy i betonu. Za pomocą szlifierki kątowej możemy także szlifować metal oraz inne twarde materiały. Takie właściwości powodują, że szlifierki kątowe znajdują szereg zastosowań także podczas prac w domu.

Jak wybrać odpowiednią szlifierkę kątową?

Obecnie na rynku możemy spotkać szeroki wybór szlifierek kątowych. Na początku warto zastanowić się nad tym, do czego będziemy ją wykorzystywać. Czy będą to niewielkie prace w domowym warsztacie, które wykonujemy sporadycznie, a może codzienne w firmie. Przeznaczenie szlifierki zależne będzie głównie od mocy i średnicy tarczy.
Szlifierka kątowa z tarczą o średnicy 115 mm będzie idealna podczas sporadycznych prac w domu. Zastosowanie tarczy o średnicy 125 mm sprawia, że szlifierka nabiera bardziej profesjonalnego charakteru, a przy okazji wyróżnia się szerszym zastosowaniem. Takie szlifierki wykorzystują osoby bardziej zaawansowane. Doskonale sprawdzi się np. w profesjonalnych warsztatach. Takie szlifierki kątowe są też cięższe, ale nie wpływa to negatywnie na ich funkcje, dzięki czemu można nimi swobodnie manewrować. Będą odpowiednia podczas dłuższych zadań.

W większych firmach warto zdecydować się na szlifierki kątowe z tarczą o średnicy od 150 mm. Szlifierki te są mniej poręczne, ale można ich spokojnie używać w czasie pracy w jednej pozycji.
Jeśli szukasz szlifierki kątowej dla swojego domu lub firmy, skorzystaj z asortymentu sklepu Machonline.pl. Znajdziesz tam bogaty wybór profesjonalnych urządzeń dla każdego: https://machonline.pl/65-szlifierki-katowe

Komentarze są wyłączone.