Serwis klimatyzacji Śląsk – jak umówić specjalistę?

Ogrody zimowe
Dla kogo ogród zimowy?
4 sierpnia 2021
Usługa śrutowania – na czym polega śrutowanie?
16 sierpnia 2021
Show all

Serwis klimatyzacji Śląsk – jak umówić specjalistę?

klimatyzacja

Klimatyzacja to system chłodzący powietrze w wielu budynkach o różnym przeznaczeniu. Utrzymanie jej w należytej czystości oraz kondycji technicznej jest niezwykle ważne ponieważ urządzenie to dba o komfort użytkowników lub mieszkańców lokalu poprzez efektywną wymianę powietrza. Zaprzestanie działania klimatyzacji może mieć wpływ na gwałtowną zmianę warunków w pomieszczeniu natomiast jej zabrudzenie (przeważnie w postaci grzybów) ma negatywny wpływ na zdrowie. Serwis klimatyzacji z pewnością pozwoli na zwiększenie żywotności dowolnego urządzenia klimatyzacyjnego a przy tym bezpieczeństwo jego użytkowników, dlatego nie warto go unikać.

Co daje serwis klimatyzacji?

Serwis klimatyzacji powinien być przeprowadzany przynajmniej raz w roku – pozwala on na bieżący monitoring pracy podzespołów (takich jak sprężarka, parownik i skraplacz) oraz ich oczyszczenie w przypadku zabrudzenia. Podstawowe zabiegi konserwatorskie przeprowadzane w ramach serwisu klimatyzacji pozwalają na znaczne wydłużenie żywotności urządzenia a także zwiększenie wydajności jego pracy przy zmniejszeniu zużycia prądu. Nie można ukryć, że im bardziej zabrudzone jest urządzenie i im więcej wysiłku wkłada w swoją pracę, tym więcej energii zużywa. Serwis klimatyzacji podejmuje się czyszczenia filtrów, obudowy a także kontroli połączeń bezpośrednio w urządzeniu celem weryfikacji jego sprawności technicznej.

Serwis klimatyzacji – naprawa usterek

Serwis klimatyzacji pozwala na wykrycie usterek, które w przyszłości mogłyby doprowadzić do całkowitej niezdatności klimatyzatora do użytku. Naturalnie w momencie ich wykrycia serwis klimatyzacji udziela informacji o tym, które podzespoły są niesprawne lub która część urządzenia wymaga wymiany. Naprawa niewielkich usterek jest z pewnością tańszym rozwiązaniem niż wymiana całego urządzenia kiedy te nie jest już sprawne. Zabiegi konserwacyjne przeprowadzane przez serwis klimatyzacji polegają na naprawie niewielkich ubytków izolacyjnych, czyszczeniu bębna wentylatora a także dezynfekcji wymiennika jednostki wwnętrznej. Dodatkowo serwis klimatyzacji podejmuje się kontroli drożności urządzenia oraz całego systemu wentylacyjnego (w przypadku urządzeń multi-split).

Jak umówić serwis klimatyzacji na Śląsku?

Wystarczy zajrzeć na stronę https://klimasilesia.pl/ i skontaktować się ze specjalistami Klima Silesia. Serwis klimatyzacji Klima Silesia podejmuje się serwisowania oraz naprawy urządzeń klimatyzacyjnych (w tym klimatyzatory i rekuperatory) na terenie Śląska. Szukasz serwisu klimatyzacji w Będzinie lub Tarnowskich Górach? Sprawdź ofertę serwisu klimatyzacji Klima Silesia i już dzisiaj zadbaj o powietrze, którym oddychasz.

Komentarze są wyłączone.