Przepisy dotyczące pracy na wysokościach

sklep z łańcuchami
Czym kierować się podczas wyboru łańcucha?
27 kwietnia 2022
Flagi reklamowe, które musisz mieć w swojej firmie
20 maja 2022
Show all

Przepisy dotyczące pracy na wysokościach

Podnośnik koszowy 17,6m

Zacznijmy od tego, jak należy rozumieć termin ‚prace na wysokościach’. Otóż, według przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, takimi pracami określa się wszelkie działania, jakie mają miejsce na powierzchni znajdującej się co najmniej na wysokości jednego metra nad poziomem ziemi.

Natomiast pracami na wysokościach nie są działania wykonywane na obojętnie jakiej wysokości, jeśli dana platforma czy powierzchnia jest otoczona z każdej strony ścianami o minimalnej wysokości 1,5 m, albo są wyposażone w specjalne konstrukcje i inne urządzenia, które mają za zadanie ochronić pracowników przed upadkiem z wysokości.

Przepisy dotyczące bezpieczeństwa 

Przepisy dotyczące bezpieczeństwa jasno określają, że wszelkie powierzchnie znajdujące się co najmniej na wysokości jednego metra nad poziomem ziemi, na których mogą przebywać ludzie i wykonywać pewne prace albo które służą do przemieszczenia się, muszą posiadać odpowiednie zabezpieczenia w postaci balustrad. Takie balustrady zaś muszą się składać z dwóch poręczy – górnej i dolnej, które muszą być umieszczone odpowiednio na wysokości 1,1 metra oraz 0,15 metra. Zaś pomiędzy nimi musi znajdować się poprzeczka lub inne zabezpieczenie, chroniące pracowników przed wypadnięciem. Jeśli rodzaj i warunki wykonywanej pracy użycie takich balustrad jest niemożliwe, należy koniecznie zastosować inne zabezpieczenia. Najlepiej od razu zakupić podnośnik ze wszystkimi niezbędnymi zabezpieczeniami i certyfikatami. Jednak w przypadku wykonywania prac sezonowych bądź nieczęstych lepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie takiego podnośnika. Firmy specjalizujące się w tego typu usługach posiadają szeroki wachlarz urządzeń i sprzętu niezbędnego do wykonywania specjalnych prac na wysokościach. 

Wynajem wysokościowych platform dźwigowych

Wynajem dźwigów to popularna usługa głównie na Śląsku. Tychy, Katowice, Bytom w tych miastach z wynajmu korzysta znacząca liczba klientów. Jak się okazuje są nimi nie tylko firmy ale również klienci indywidualni. Prace wysokościowe powinny być wykonywane przy użyciu sprawdzonych maszyn dźwigowych i takich które mają odpowiednie certyfikaty. Dlatego tez wynajem dźwigów to jedna z najlepszych opcji. Możemy z niej skorzystać w każdym większym mieście na Śląsku. Tychy to z miasta w których jest duży popyt na wynajem dźwigów. Szczegóły oferty wynajmu maszyn dźwigowych można znaleźć na stronie https://uslugi-dzwig.pl/wynajem-dzwigow-tychy/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *