Ogrody zimowe – co raz bardziej popularne!

wielka płyta
Podnośnik dla niepełnosprawnych na osiedlach z wielkiej płyty
20 listopada 2017
Budowa domu dla niepełnosprawnych – jakie udogodnienia?
30 listopada 2017
Show all

Ogrody zimowe – co raz bardziej popularne!

Ogrody zimowe

Wśród Polaków coraz bardziej popularne stają się ogrody zimowe będące miejscem, gdzie można się zrelaksować po ciężkim tygodniu, najczęściej w towarzystwie urokliwej zieleni. Jeszcze nie tak dawno ogrody zimowe pełniły głównie rolę oranżerii, w której można było zorganizować swego rodzaju zielony kąt dla roślinności. Obecnie coraz częściej ogrody zimowe ( zobacz na: ogrodyzimowe.warszawa.pl) organizowane są w taki sposób, aby stawały się przede wszystkim miejscem relaksu i poza roślinami znajdują się tam przeróżne sprzęty np. telewizory.

Ogrody zimowe, a temperatura w nich?

Współczesne ogrody zimowe spełniają obecnie dużo więcej funkcji niż tylko oranżerię na kwiaty. Jak wiadomo ogrody zimowe są w większej części  przeszklone, z tego powodu ich wnętrze dużo bardziej jest podatne na na temperaturę z zewnątrz. Mianowcie, gdy jest słoneczny dzień ogród szybko się nagrzewa i odwrotnie, gdy na dworze panuje zimna temperatura, to wnętrze ogrodu zimowego może ulec szybszemu ochłodzeniu, niż w reszta obiektu, którego jest częścią. Obecnie dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii straty temperatury zminimalizowano, a ogrody zimowe pełnią całoroczną funkcję. Sprawiło, że rozszerzyły się także funkcje ogrodów zimowych.

Ogrody zimowe – to także całoroczne rozwiązanie

Przy tworzeniu całorocznych ogrodów zimowych wykorzystuje się technologię zespolonych szyb wypełnionych argonem i szczelnie połączonymi panelami szklanymi. Do tego bywają one ogrzewane za pomocą różnych sposobów. Ocieplenie wnętrz ogrodów zimowych sprawiło, że coraz częściej zaczęły one pełnić wielorakie funkcję. Jak już było napisane na początku są one używane, jako pokoje relaksu, w których znajduje się telewizor czy stół bilardowy. Niektórzy w ogrody zimowe wykorzystują na jeszcze bardziej wymyślne sposoby np. stawiając jacuzzi lub małą siłownie.

Podsumowanie

Ogrody zimowe przede wszystkim wpuszczają do środka dużo płomienie słonecznych, które rozświetlają całe wnętrze i dają ciekawy efekt wizualny. Nie bez powodu wiele z nich staje się pomieszczeniami przeznaczonymi do relaksu i odetchnięcia po pracy. Pomagają także miłośnikom kwiatów w uprawie wielu gatunków roślin potrzebujących szczególnie dużo światła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *